„Bo klapnięte uszko mam” – wystawa czasowa z okazji urodzin Misia Uszatka

Miś Uszatek Se-ma-For Muzeum Animacji[materiały prasowe]

„Teddy Puschelohrs Neue Freunde” to nic innego jak „Nowi przyjaciele Misia Uszatka” – w wersji niemieckojęzycznej. Wydana nakładem Naszej Księgarni w roku 1964 książeczka z ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego ukazała się również po serbsku, węgiersku, holendersku czy bułgarsku. Te świadczące o międzynarodowej sławie polskiego misia wydawnictwa znajdą się na czasowej wystawie „Bo klapnięte uszko mam” w Se-ma-for Muzeum Animacji. Wszystko to dlatego, że nobliwy Uszatek dokładnie 6 marca obchodzi swoje 56 urodziny.

Muzeum postanowiło uczcić tą ważną rocznicę, po raz pierwszy gromadząc porozrzucane na terenie całej Polski eksponaty powiązane zarówno z produkcją serialu, jak i samym wydawnictwem. Na wystawie, obok wielu książek, znajdą się m.in. lalki Uszatka i przyjaciół, jedyne w Polsce trepki Misia Uszatka, rysunki Zbigniewa Rychlickiego, kolekcja czasopism, w których Uszatek debiutował czy wreszcie karty i grające pocztówki z wizerunkiem Misia ze zbioru Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Wystawa zostanie otwarta w dniu urodzin Uszatka, czyli 06.03.2013 o godzinie 16:00.

Otwarciu towarzyszył będzie pokaz odcinka „Misia Uszatka” oraz warsztaty plastyczne dla dzieci – „Z wizytą u Misia Uszatka”. Wystawa potrwa do 14.04.

Wystawa dostępna jest w ramach standardowego biletu do Se-ma-for Muzeum Animacji.

Więcej informacji na temat Muzeum na www.muzeum.se-ma-for.com.

CO: „Bo klapnięte uszko mam” – wystawa czasowa z okazji urodzin Misia Uszatka
GDZIE: Se-Ma-For Muzeum Animacji, ul. Targowa 1/3 B. 24 (wejście od Tuwima 54 przez portiernię PGE), Łódź
KIEDY: 6.03 – 14.04.2013
WSTĘP: w cenie biletu do muzeum