118 filmów w preselekcji V edycji Festiwalu O!PLA

V edycji Festiwalu O!PLAOrganizatorzy V Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA ogłosili wyniki preselekcji konkursowej. Do konkursu nadesłano 196 filmów, z których wybrano 118 – 93 do Konkursu Głównego i 25 do Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos.

Festiwal O!PLA odbywać się będzie tradycyjnie w całej Polsce (lista miast zostanie ogłoszona wkrótce!), od 21 marca do 14 maja 2017.

Oto lista filmów zakwalifikowanych do O!PLA 2017:

KATEGORIA STUDYJNA – 11 filmów:
„CARGO” (2016, 11’08”), Sławomir Mateja (Shuty) i Tomasz Bohniak, Korporacja ha!art
„CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY U.S.” (2016, 22’31”), Balbina Bruszewska, WJTeam
„DEBIUT” (2016, 7’12”), Katarzyna Kijek, Studi Munka – SFP
„FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II” (2016, 15’), Marta Pajek, Animoon
„GYROS DANCE” (2016, 14’39”), Piotr Loc Hoang Ngoc, FUMI Studio
„KOSMOS” (2016, 2’29”), Daria Kopiec, WJTeam
„LOCUS” (2016, 10’09”), Anita Kwiatkowska-Naqvi, WJTeam
„OLBRZYM” (2016, 10’41”), Marcin Podolec, FUMI Studio
„PIÓRNIKT” (2016, 7’43”), Magdalena Pilecka, Studio Munka – SFP
„PODWÓRKO” (2016, 5’), Grzegorz Wacławek, Animoon
„TA NIESFORNA CIELESNOŚĆ” (2015, 9’45”), Joanna Wójcik, Serafiński Studio

KATEGORIA SZKOLNA – 14 filmów:
„BANKIET” (2016, 3’50”), Julia Orlik, PWSTviT ŁÓDŹ
„CIAŁO OBCE” (2016, 7’), Marta Magnuska, PWSFTviT ŁÓDŹ
„DAGON” (2016, 3’01”), Bartosz Dunaj, PJATK WARSZAWA
„DROGA” (2016, 2’49”), Agnieszka Pogan, ASP KATOWICE
„HEL” (2015, 5’), Damian Krakowiak, PWSTviT ŁÓDŹ
„KWOKA” (2016, 2’08”), Bartosz Zarzycki, UAP
„PIES SCHROEDINGERA” (2016, 8’51”), Natalia Krawczuk, PWSTviT ŁÓDŹ
„RED DIAMOND” (2016, 9’23”), Adam Żądło, ASP KRAKÓW
„SUPER RZECZ” (2016, 5’27”), Piotr Kabat, ASP KRAKÓW
„ŚLADY ULOTNE” (2016, 7’49”), Agnieszka Waszczeniuk, UAP
„UCIECZKI” (2017, 5’10”), Karina Paciorkowska, PWSFTviT Łódź
„WSTAWAĆ!” (2016, 7’51”), Jakub Oleg Wojciechowski, UAP
„WYJDĘ Z SIEBIE” (2016, 4’54”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ
„ZDROWAŚKA” (2015, 5’), Aleksandra Wit, PWSFTviT ŁÓDŹ

KATEGORIA OFF&GO! – 13 filmów:
„ALBEDO” (2016, 5’52”), Daniel Zagórski
„ALEGORIA EKOLOGICZNA CZYLI LEOKADII I ILDEFONSA ŁYP WSTECZ” (2016, 6’17”), Tomasz Pawlak
„BASZTA MONTALEMBERTA” (2016, 4’50”), Marta Wieczorek i Jędrzej Derouiche, MOK Kędzirzyn-Koźle
„DINO OR SOMETHING” (2016, 7’26”), Magdalena Pilecka
„KRZYK” (2016, 2’41”), Szymon Ruczyński, w ramach 24. LAF
„MIASTO SNU” (2016, 7’14”), Justyna Apolinarzak i Marta Ostajewska
„MOON LANDING” (2016, 8’30”), Maciej Bednarek
„OGNIKI” (2017, 2’30”), Joanna Jóźwicka
„PĘD” (2015, 2’41”), Szymon Ruczyński, w ramach 23. LAF
„POWIERZCHNIA DO PAMIĘTANIA FRAGMENTU” (2016, 4’52”), Paweł Stasiewicz
„SHORTSEEING” (2017, 8’), Jakub Romanowicz, Kaszalot Studio
„SÓWKA IMPREZÓWKA: ROZMOWY PRZY KARCZOWANIU LASU” (2017, 2’45”), Mariusz Szulc, DFP
„ŚLEDZIOWO CZYLI FENOMEN PODLASKIEJ EGZYSTENCJI” (2016, 7’04”), Agnieszka Waszczeniuk

KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP – 23 filmy:
„507” (2016, 4’54”), Aleksandra Kowalczyk | JAAA!
„BALTIC SONG” (2016, 3’38”), Magdalena Pilecka | TimbreTone
„BREAK UP” (2017, 4’05”), Joanna Wójcik, Jarek Moździerz | Groove Brotherrs & O.S.T.R.
„CIRCUS IN THE SKY” (2016, 3’50”), Paulina Wyrt | Audience Killers
„CO JEST A CO NIE?” (2016, 4’54”), Dariusz st. Felix | Badyle
„DESZCZ NA BETONIE” (2016, 4’12”), Łukasz Partyka i takie.pany | Taco Hemingway
„2” (2016, 2’), Aga Jarząb | Pin Park
„FAJNIE” (2016, 4’09”), Paweł Miszewski | Maciej Maleńczuk
„JUST GOT PAID” (2016, 4’23”), Tomasz Wlaźlak | Gov’t Mule
„MIKRO TECHNO” (2016, 6’11”), Marta Madej i Tomasz Stenzel | Mikrobi.T feat M. Kowalonek
„MISTRZOSTWA ŚWIATA” (2016, 4’11”), Natalia Karczewska | Jesień
„NIGHTJAR” (2016, 3’36”), Mateusz Jarmulski |Resina
„PATIENCE” (2016, 3’41”), Aleksandra Grunholz | We will Fail
„PERUN” (2016, 3’59”), Łukasz Rusinek | Lelek
„POINTING TO A MARVEL” (2016, 4’02”), Maciej Bączyk | Lotto
„POLA AR” (2016, 5’41”), Wojciech Mosiejczuk | Łąki Łan
„PONURA TRESURA” (2016, 5’09”), Ala nunu Leszynska (UAP) | Projekt „Makabreski”
„RECEPTURA” (2016, 3’11”), Ola Szmida | Frank Babko
„SAINTS” (2016, 5’26”), Kamil Wócik | Thermit
„SŁOŃCE” (2016, 5’11”), Joanna Kucharska | Popsysze
„VERY MISSING PIECE” (2016, 3’23”), Mateusz Pawluś | w.E
„WARSHIP MY WRECK” (2015, 4’32”), Kamil Wójcik | Marilyn Manson
„ŻONA PIŁKARZA” (2016, 3’26”), Maria Strzelecka | Mister D

KONKURS FORMANIMY – 6 filmów:
„DEKONSTRUKCJA OSOBOWOŚCI” (2016, 5’51”), Agnieszka Konarska, PWSTviT ŁÓDŹ
„Le SoL” (2016, 4’07”), Maciej Bączyk
„FORSAKEN FOREST” (2016, 9’38”), Anna Beata Barańska
„letters.EHO” (2016, 4’20”), Aga Jarząb
„MONUMENT” (2016, 2’30”), Marcin Giżycki
„ZDARZENIE PLASTYCZNE” (2016, 5’11”), Tymon Albrzykowski, FUMI Studio

KONKURS ANIMOWANE FRASZKI – 15 filmów:
„ALE MI SIĘ DŁUŻY” (2016, 1’20”), Judyta Kaźmierczak, ASP ŁÓDŹ
„BIOTOP” (2016, 00’51”), Jolanta Bańkowska, ASP WARSZAWA
„COMFORT ZONE” (2016, 1’), Hanna Rybak, UMCS LUBLIN
„CZWARTY” (2016, 1’30”), Agnieszka Janik, UMCS LUBLIN
„EWOLUCJA W NADCZŁOWIEKA” (2017, 0’58”), Justyna Pazdan, PWSFTviT ŁÓDŹ
„FREEDOM – WOLNOŚĆ” (2016, 00’43”), Mikołaj Janiw, PJATK WARSZAWA
„FROG” (2016, 1’39”), Michał Wójcicki, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu
„NIL” (2016, 1’56”), Hanna Smyk, UMCS LUBLIN
„5 ETAPÓW ŻALU” (2016, 1’13”), Anna Pytlik
„POLE ELEKTROMAGNETYCZNE” (2016, 1’05”), Anna Pytlik
„POZOSTAĆ” (2016, 1’), Stanisław Białoskórski
„SŁOWA MIĘDZY NAMI” (2016, 1’), Katarzyna K. Pieróg, UAP
„ŚMIERĆ AUTORA” (2017, 1’35”), Mariusz Wirski, MWM ART FILM
„3096” (2016, 1’09”), Michalina Musialik, PWSFTviT ŁÓDŹ
„GAME OVER” (2016, 0’48”), reż. Miłosz Wincewicz, PJATK WARSZAWA

KONKURS POZA POLSKĄ – 11 filmów:
„AJDE!” (Wielka Brytania 2015, 5’34”), Zuzanna Szyszak, University of Arts London
„CZERŃ” (Japonia/Polska 2016, 14’), Tomasz Popakul, JAPIK
„FONGOPOLIS” (Słowacja 2014, 13’), Joanna Kożuch
„GORĄCE MAMUŚKI” (Szwecja 2016, 12’), Joanna Rytel, Altofilm AB
„ONCE UPON A LINE” (USA 2016, 07’06”), Alicja Jasina, University of Southern California
„PINEAPPLE CALAMARI” (Wielka Brytania 2014, 9’20”), Kasia Nalewajka, National Film and Television School London
„SEKS DLA OPORNYCH” (Kanada, Niemcy, Polska 2015, 12’), Izabela Plucińska, Clay Traces , National Film Board of Canada , Fundacja Las Sztuki
„THE CURSE OF THE WERE-RAT” (Wielka Brytania 2015, 6’20”), Jan Julian Rospond, Birmingham City University
„UMOWA” (Wielka Brytania 2015. 4’29”), Ewa Smyk, Central Saint Martins Londyn
„UNWANTED DESIRES” (Niemcy 2014, 4’), Ola Szmida, Kunsthochschule Fur Medien Koln
„ZUPA TRUSKAWKOWA” (Belgia 2013, 05’45”), Sylwia Szkiladz, Atelier de production de la Cambre

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! > PRZEDSZKOLAKI – 16 filmów:
„AGATKA I KAKTUS” (2016, 10’), Andrzej Piotr Morawski, Serafiński Studio / TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu
„AGI BAGI: KSIĘŻYC” (2016, 11’), Tomek Niedźwiedź, Badi Badi
„BASIA I UPAŁ W ZOO” (2016, 11’), Marcin Wasilewski, Grupa Smacznego
„BUŹKA I DZIÓBEK: ROBIMY ZDJĘCIA” (2017, 5’), Maciej Pestka, Mapepi Animacje
„CZAPU, CZIPU: JEŻ” (2016, 5’12”), Bogna Sroka-Mucha, Tomasz Głodek, Anima Art.
„KWADRATY” (2016, 3’46”), Magdalena Budzyńska, PJATK WARSZAWA
„MELA & MARCEL, CZYLI JAK BEZPIECZNIE I ZDROWO POZNAWAĆ ŚWIAT: NIE ROZMAWIAM Z NIEZNAJOMYM” (2015, 05’09”), Iwona Wołkowicz, Tutto Arts & Media
„PAMIĘTNIK FLORKI 3: TORBA” (2016, 11’), Dorota Cieśla, ANIMA-POL
„PAN TOTI I CZARODZIEJSKA RÓŻDŻKA” (2015, 8’03”), Jaroslav Baran, ORANGE Studio Animacji
„PRZYTUL MNIE: OPERACJA WEEKEND” (2016, 6’), Mateusz Jarmulski, Animoon
„RODZINA TREFLIKÓW: NA TROPIE SKARBU” (2016, 8’30”), Marek Skrobecki, Studio Trefl
„SZKOŁA CZYŚCIOCHÓW: NIESPODZIEWANY LOKATOR” (2014, 2’26”), Jagoda Klaczyńska, PJATK WARSZAWA
„WIERSZYKI DOMOWE” (2016, 5’40”), Robert Turło, Mikołaj Pilchowski, 2001 Marek Rudnicki
„WIKING TAPPI: ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI” (2016, 10’31”), Andrzej Piotr Morawski, EGoFILM
„WILCZEK LUPI I BARANEK BOBEK” (2016, 10’), Aleksadra Chrapowicka
„ŻUBR POMPIK: DUŻE I MAŁE” (2016, 7’12”), Wiesław Zięba, EGoFILM

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! > WCZESNOSZKOLNE DZIECIAKI – 9 filmów:
„BAŚNIE I BAJKI POLSKIE: KAMIEŃ NA DNIE JEZIORA” (2017, 13’), Jacek Adamczak, TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu
„BAŚNIE I BAJKI POLSKIE: KOBIAŁKA Z ROZUMEM” (2016, 13’), Andrzej Kukuła, TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu
„DORADCY KRÓLA HYDROPSA” (2016, 20’24”), Natalia Brożyńska, WJTeam
„KACPERIADA: ON MA, A JA NIE” (2016, 7’), Kuba Tarkowski, Human Ark
„KOSTKA I KULKA: FLAGA” (2015, 4’26”), Tomek Niedźwiedź, Badi Badi
„KUBA I ŚRUBA: PIĘCIU ROZBÓJNIKÓW” (2016, 12’30”), Andrzej Orzechowski, Bronisław Zeman, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej
„MAMI FATALE: WIELKIE MYCIE” (2015, 10’), Marcin Wasilewski, Studio Miniatur Filmowych w Warszawie / Grupa Smacznego
„PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB” (2016, 9’), Andrzej Gosieniecki, Studio Mansarda
„PIOTREK” (2016, 5’07”), Elwira Małyszko

Dodaj komentarz »

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *