2014 rokiem animowanych crossoverów

futurama vs simpsonowieNa tegorocznej edycji San Diego ComicCon ogłoszono wiele atrakcyjnych filmowych i telewizyjnych nowości. Jednymi z bardziej ekscytujących wieści były informacje o crossoverach serii animowanych, które mają mieć premierę w 2014 roku.

Disney wykorzystując fakt przejęcia studia Lucasfilm i praw do marki Star Wars ogłosił na zlocie w San Diego, że planuje wysłać bohaterów „Fineasz i Ferb” do odległej galaktyki. To nie pierwszy crossover z bohaterami serii. Tym razem Fineasz i Ferb spotkają się z nie lada wyzwaniem (i pewnie kłopotami) kiedy to w ich ręce  wpadną plany zniszczenia Gwiazdy Śmierci. Tak oto bohaterowie serialu dla dzieci  znajdą się w samym centrum rebelii.  Specjalny, godzinny odcinek zatytułowany „Fineasz i Ferb: Star Wars” pokazany zostanie na kanale Disney XD latem 2014 roku.

Głowa Rodziny vs Simpsonowie

Kolejny crossover dotyczyć ma Simpsonów. Najpopularniejsza w dziejach rodzina wystąpi nie w jednym, a w dwóch konkurencyjnych seriach: „Futuramie” i „Głowie rodziny”. Do spotkania serialowych rodzin Gryfinów i Simpsonów dojdzie w serialu „Głowa rodziny” w odcinku zatytułowanym „The Simpsons Guy”. W odcinku tym Peter w raz z rodziną wybierze się za miasto i przypadkiem wyląduje w Springfield. Tam spotka Homera Simpsona, który zaprosi ich do swojego domu. Głosu Simpsonom użyczą oczywiście aktorzy z serialu „Simpsonowie”.  Żeby tego było mało Springfield zostanie nawiedzone również przez Bendera z „Futuramy”, który cofnie się w czasie by zabić Barta, zanim jego czyny negatywnie wpłyną na przyszłość. Czy mu się uda? Czy Springfield przetrwa najazd Gryfinów i Bendera? Na odpowiedź fani będą musieli poczekać do przyszłego roku.