31 filmów w walce o Czarnego Konia Animacji

ars-independent-2013Do konkursu Czarny Koń Animacji festiwalu Ars Independent zakwalifikowało się trzydzieści filmów. Będą one prezentowane w trzech setach. Dodatkowo z kolejnych jedenastu krótkometrażówek biorących udział w pokazie „Dajmy mu szansę!” widzowie wybiorą jeden tytuł, który weźmie udział we właściwej części konkursu.

Sekcja konkursowa:

SET 1

1. Danse macabre (PL 2013, 5’), Małgorzata Rżanek

2. Tajemnica góry Malakka / The Mystery of the Malakka Mountain (PL 2011, 21’), Jakub Wroński

3. Cantarella (IT 2013, 9′), Diego Dada

4. Na zewnątrz / Užribis / Outside (LT 2012, 8’), Greta Stančiauskaitėa

5. Wina / Kalte / Guilt (LT 2013, 5’), Reda Tomingas 

6. Zaginiona / Vermisst / Missing (CL / DE 2011, 3′), Cristian Wiesenfeld

7. Wokół jeziora / Autour du lac / Around the Lake (B 2013, 5′), Noemie Marsily

8. Menu (GB 2013, 3’), Michael Blackman

9. Dla Katy / For Katy (UK 2012, 3’), Natalia Biegaj

10. Betty’s Blues (FR 2013, 12’), Rémi Vandenitte

SET 2

1. On/off (PL 2013, 6′), Piotr Ludwik

2. Naprawiaczka / La Ravaudeuse / Bungled child (FR 2012, 9′), Simon Filliot

3. Matka / Maman (FR 2013, 5′), Kevin Manach, Ugo Bienvenu

4. Kręgi czasu / The Circles of Time (PL 2011, 13′), Natalia Oliwiak

5. Trip (PL 2012, 11′), Sławomir Shuty, Tomasz Bochniak

6. Ostatnia jesień / Posledna esen / Last Autumn (BGR 2012, 4’), Sofiya Ilieva

7. Nyosha (IS 2012, 11′), Liran Kapel, Yael Dekel

8. Łzy wielbłąda / Tears of Inge (CAN 2012, 5′), Alisi Telengut

9. Panienka Kiki z Montparnasse / Kiki of Montparnasse / Mademoiselle Kiki et les Montparnos (FR 2012, 14’), Amélie Harrault

10. Ukryty kawałek / Hidden Track (DE 2013, 7’), Elisabeth Zwimpfer

SET 3

1. Kosmos ocali świat / Le cosmos sauvera le peuple / Cosmos Will Save the World (CAN 2012, 6′), Patrick Lapierre

2. Guzik / Saga / The Button (LT 2012, 6’), Ieva Miškinyté

3. Niedźwiedzia krew / The Blood of the Bear (UK 2012, 5′),  Lottie Kingslake

4. Dziwna wspaniałość / Strange Wonderful (USA 2013, 4′), Stephanie Swart

5. Pamięć i wyobraźnia / Memoria e Imaginación / Memory and Imagination (IT 2013, 5’), Leandro Varela, Stefano Miraglia

6. Siostry / Sisters (BE 2012, 8’), Lea Vidaković

7. Ćwir-ćwir / Ути-Ути / ootee-ootee (RU 2012, 5′), Igor Zotov

8. Norman (BE 2012, 10′), Robbe Vervaeke

9. Na dworze / A Fora / Outside (SP 2012, 5’), Marc Capdevila

10. To nie koniec / Not Over (JP 2012, 2′), Toru Hayai

Pokaz Dać mu szansę!

1. Wybieg / Catwalk (USA 2012, 2’), Theerawat Khajornkhanphet

2. Gdy ktoś odchodzi / Hänen tilanne / When One Stops (FI 2012, 7’), Jenni Rahkonen

3. Krótkie rady dla artystów – rada #12 / Short tips for artists – tip #12 (RS 2013, 2′), Csongor Gazdag

4. Dull Life (PL 2012, 10’), Wiktor Bartman i Marcin Michalak

5. Zgrzyt / Friction (PL 2011, 15’), Michał Mróz

6. Pierwszy blask / First Light (CN 2013, 11’), Wing Yan Lilian Fu

7. Zaduma / Reverie (DE 2012, 12’), Valentin Gagarin, Shujun Wong, Robert Wincierz

8. Bezsenność / Dreamless (SP 2013,6’), Daniel Valle

9. Zagubiona i znaleziona / Lost and Found (BE 2013, 10’), Antje Van Wichelen 

10. Ballada o bezimiennym Joe / The Ballad of Nameless Joe (PL 2011, 14’), Mateusz Heldwein

11. Połączenie / Connect (KR, 2’), Dana Lee

Trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent odbędzie się w Katowicach w dniach 20-29 września.  Na stronie festiwalu dostępny jest już program.

Dodaj komentarz »

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *