6. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator

6-animatorW sobotę 13 lipca startuje 6. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Przez siedem dni Poznań będzie stolicą animacji. 

Na tegorocznym Animatorze pokazanych zostanie blisko 250 filmów animowanych z całego świata. Głównym elementem Animatora jest Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych. O główną nagrodę Złotego Pegaza walczyć będzie w nim w tym roku ponad 50 filmów krótkometrażowych, wybranych spośród ponad 700 nadesłanych z całego świata. Po raz drugi odbędzie się też konkurs filmów pełnometrażowych, na który nadesłano 18 produkcji. Jury oceniać będzie pięć filmów. 

W dniach 8-12 lipca odbywały się pokazy z cyklu „Animator bez selekcji”, w trakcie których pokazano 30 filmów ubiegających się o dziką kartę na festiwalowy konkurs główny. Produkcję, która powalczy o Złotego Pegaza wybrali widzowie.

W ramach festiwalu odbędą się warsztaty m.in. z Olą Szmidą i Moniką Kuczyniecką, retrospektywy (m.in. wokół Franciszki Stefana Themersonów, Johna R. Dilwortha), wykłady o komiksie i animacji rosyjskiej. Dodatkowo  przeglądy tematyczne, projekcje z muzyką na żywo, koncerty.

Szczegółowy program festiwalu tutaj >>