63 krótkometrażowe animacje w wyścigu po Oscara

OscaryPrzedstawiamy oficjalną listę filmów, które będą ubiegać się o nominację do Oscara w kategorii Krótkometrażowy film animowany.

Wśród 63 tytułów znalazły się dwie polskie animacje: „Cipka” Renaty Gąsiorowskiej i „Dziwny przypadek” Zbigniewa Czapli.

Animacje zakwalifikowane w tej kategorii zostaną teraz obejrzane i ocenione przez członków Akademii z branży specjalizującej się w animacjach krótkometrażowych. Pod koniec listopada podana zostanie skrócona lista 10 krótkometrażówek. Druga runda głosowania wyłoni finałową piątkę nominowanych (23 stycznia 2018), a laureata statuetki poznamy 4 marca 2018.

Poniżej lista zakwalifikowanych animacji:

„The Absence of Eddy Table” – Rune Spaans (Norwegia)

„Among the Black Waves” – Anna Budanova (Rosja)

„Ben and Big” – Rowan Grey Sutherland (USA)

„Bullet Time” – Frodo Kuipers (Holandia)

„Call of Cuteness” – Brenda Lien (Niemcy)

„Coin Operated” – Nicholas Arioli (USA)

„Confino” – Nico Bonomolo (Włochy)

„Cop Dog” – Bill Plympton (USA)

„Cradle” – Devon Manney (USA)

„A Dad” – Robert Cambrinus (Austria)

„Darrel” – Marc Briones, Alan Carabantes (Hiszpania)

„Dear Basketball” – Glen Keane (USA)

„E-delivery” – Young Gul Cho (USA)

„Ein Aus Weg” – Simon Steinhorst, Hannah Lotte Stragholz (Niemcy)

„Eternal Hunting Grounds” – Elin Grimstad (Norwegia / Estonia)

„Everything” – David OReilly (USA)

„Flutter” – Vladimir Todorov (Bułgaria / USA)

„Follow Your Heart” – Rob O’Neill (USA)

„Fox and The Whale” – Robin Joseph (Kanada)

„Garden Party” – Florian Babikian, Vincent Bayoux, Victor Caire, Theophile Dufresne, Gabriel Grapperon, Lucas Na (Francja)

„Goose in High Heels” – John Dilworth (USA)

„Green Light” – Seongmin Kim (Korea Południowa)

„Hedgehog’s Home” – Eva Cvijanović (Kanada / Chorwacja)

„Here’s the Plan” – Fernanda Frick (Chile)

„Hold Me” („Ca Caw Ca Caw”) – Renee Zhan (USA)

„Hugo Bumfeldt” – Éva Katinka Bognár (Węgry)

„I Am Little Red” – Mary Mazzio, Gabriel Osorio, Alec Sokolow (USA)

„I Like Girls” – Diane Obomsawin (Kanada)

„In A Heartbeat” – Beth David, Esteban Bravo (USA)

„In a Nutshell” – Fabio Friedli (Szwajcaria)

„An Island” – Rory Byrne (Irlandia)

„La Casa de Colores” („The House of Colors”) – Nicolás P. Villarreal (Argentyna)

„Life Smartphone” – Chenglin Xie (Chiny)

„Lost Property Office” – Daniel Agdag (Australia)

„Lou” – Dave Mullins (USA)

„Love” – Réka Bucsi (Węgry / Francja)

„A Love Story” – Anushka Kishani Naanayakkara (Wielka Brytania)

„Min Börda” („The Burden”) – Niki Lindroth Von Bahr (Szwecja)

„Mr. Madila – Rory Waudby-Tolley (Wielka Brytania)

„My Heart Attack” – Sheldon Cohen (Kanada)

„Negative Space” – Ru Kuwahata, Max Porter (Francja)

„Nighthawk” – Špela Čadež (Słowenia / Chorwacja)

„Nothing Happens” – Michelle Kranot, Uri Kranot (Niemcy / Francja)

„Once A Hero” – Xia Li (USA / Chiny)

„Panic Attack!” – Eileen O’Meara (USA)

„Puppy” – Genndy Tartakovsky (USA

„Cipka” – Renata Gasiorowska (Polska)

„Radio City Maniapolis” – Georgia Patterson (USA)

„Revolting Rhymes” – Jan Lachauer, Jakob Schuh (Niemcy / Wielka Brytania)

„Song of a Toad” – Kariem Saleh (Niemcy)

„Spring Jam” – Ned Wenlock (Nowa Zelandia)

„Dziwny przypadek” – Zbigniew Czapla (Polska)

„The Talk: True Stories About the Birds and the Bees” – Alain Delannoy (Kanada)

„The Tesla World Light” – Matthew Rankin (Kanada)

„Threads” – Torill Kove (Kanada / Norwegia)

„Ugly” – Nikita Diakur (Niemcy)

„Valley of White Birds” – Cloud Yang (Chiny)

„Wednesday with Goddard” – Nicolas Ménard (Wielka Brytania)

„Weeds” – Kevin Hudson (USA)

„We’re Going on a Bear Hunt” – Joanna Harrison, Robin Shaw (Wielka Brytania)

„Whatever the Weather” – Remo Scherrer (Szwajcaria)

„Wicked Girl” – Ayce Kartal (Francja)

„World of Tomorrow, Episode 2: The Burden of Other People’s Thoughts” – Don Hertzfeldt (USA)

Dodaj komentarz »

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *