Akcja! Komiks w ruchu

akcja_komiks_w_ruchuStowarzyszenie Arteria zaprasza do udziału w nowym projekcie. „Akcja! Komiks w ruchu” to warsztaty z komiksu i motion comics. Projekt zrealizowany jest w ramach programu Akademia Orange.

Projekt Stowarzyszenia Arteria składa się z dwóch części. Część pierwsza – warsztaty komiksowe prowadzone w dniach 31.03-01.04 i 14-15.04 przez Jacka Frąsia, natomiast część druga warsztaty motion comics w dniach 28-29.04 i 12-13.05 przez Darię Burlińską i Wojtka Traczyka ze studia projektowego „dbwt”.

Warsztaty są odpowiedzią na niewielką obecność komiksu, a tym bardziej motion comics w programach edukacyjnych i artystycznych. Projekt jest formą innowacyjnej edukacji artystycznej, która wykorzystuje medium komiksu oraz nowoczesne technologie, które służą jego powstawaniu.

Efektem warsztatów będzie film motion comics oraz film instruktażowy, jak stworzyć motion comics. Film zaprezentujemy w swoim lokalnym środowisku podczas Tygodnia Akademii Orange, który będzie trwał między 24 a 31 maja 2012.

Warsztaty prowadzone przez praktyków i praktyczkę będą także okazją do otrzymania praktycznych wskazówek, w jaki sposób wykorzystać komiks w swojej twórczości czy pracy edukacyjnej. Dzięki partnerstwu z firmą Wacom Europe GmbH uczestniczki i uczestnicy będa pracować na tabletach Bamboo. Warsztaty odbędą sie w Muzeum Narodowym w Gdańsku przy ul. Toruńskiej 1.

Uczestniczki i uczestnicy to 16 osób w wieku 16-23 lata, z Trójmiasta i dojeżdżających, w tym 6 osób przygotowujących się do pracy z młodzieżą na polu artystycznym (studentki i studenci Akademii Sztuk Pięknych, animacji artystycznej i kulturalnej, pedagogiki itp.) – dzięki ich udziałowi komiks może stać się częściej wykorzystywany w edukacji. Dla osób dojeżdżających istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu i noclegu.

Stowarzyszenie Arteria stawia sobie za cel animację inicatyw kulturalnych, artystycznych, edukacyjnych i społecznych, wspieranie młodych twórców i twórczyń. Wśród swoich projektów mają m.in. dwie edycje warsztatów „Dziewczyny też rysują komiksy”, „Legendy gdańskie w dziecięcej twórczości animowanej” czy „Klisze i piksele. Edukacja wizualna”.

Więcej o Stowarzyszeniu Arteria na ich stronie www.art-eria.pl
Strona projektu „Akcja! Komiks w ruchu” http://akcjakomiks.pl/
„Akcja! Komiks w ruchu” na Facebooku

Co, gdzie, kiedy:

„Akcja! Komiks w ruchu”
Muzeum Narodowe | ul.  Toruńska 1, 80-822 Gdańsk, Polska

Warsztaty komiksowe prowadzone przez Jacka Frąsia (31.03-1.04, 14-15.04)
Warsztaty motion comics prowadzone przez Wojtka Traczyka i Darię Burlińską ze studia projektowego „dbwt” (28-29.04 i 12-13.05)