Animacje konkursowe festiwalu O!PLA 2015

O!PLAZnana jest już pełna lista filmów zakwalifikowanych do III Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Do konkursu nadesłano 228 filmów, z których wybrano 94 do Konkursu Głównego i 19 do konkursu „Teraz dzieci mają głos”.

W tym roku Konkurs Główny podzielony został na 6 kategorii: „Animowany Wideoklip” – 24 zgłoszenia, „Animowane Fraszki” – 19 zgłoszeń, „Szkolna” – 18 zgłoszeń, „Off + Warsztat” – 14 zgłoszeń, „Studyjna” – 10 zgłoszeń, „Formanimy” – 9 zgłoszeń. Kategoria „Teraz dzieci mają głos” podzielona została na dwie podkategorie: „Przedszkolna”  – 9 zgłoszeń i „Wczesnoszkolna” – 10 zgłoszeń.

Oto pełna lista filmów, które na wiosnę oceni publiczność z 51 miejscowości:

KATEGORIA: „ANIMOWANY WIDEOKLIP”

„ACH TE RUMUNKI” (2014, 2’32”), Maciej Buchwald, rysunek | Warszawskie Combo Taneczne
„ALFABET” (2014, 2’46”), Łukasz Rusinek, rysunek | Pablopavo i Ludziki
„AWA ‘N GARDA” (2014, 6’29”), Bogna Warszawa, wycinanka | SinSen & Oz
„BEST FRIEND” (2014, 2’20”), Kijek/Adamski, rysunek | We Cut Corners
„BIRTHDAY” (2013, 3’44”), Renata Gąsiorowska, rysunek | Alphabets Heaven
„BYŁAŚ SERCA BICIEM” (2014, 3’10”), Urszula Morga & Bartosz Mikołajczyk (ESY-FLORESY Pracownia Animacji), CGI | Cała Góra Barwinków
„DALEKI TYGRYS” (2014, 4’04”), Małgorzata Wojtkowiak (AR Spoko), rysunek | Wolny Elektron
„DRYF” (2014, 4’19”), Marcin Ożóg, obiekt/animowane wydruki ksero | Zespół Kariera
„FADE IN TIME” (2014, 4’02”), Dawid Krępski, CGI/kombinowana | THE AND
„I WANT U” (2014, 5’00”), Dawid Krępski, rysunek | PLASTIC
„JEDZIEMY” (2013, 3’01”), Magdalena Pilecka i Rafał Felak, CGI | Majestic
„KAMIENICE” (2014, 3’40”), Kosma Woźniarski, CGI | Agnellus
„KARTAGINA” (2014, 3’53”), Marcin Roszczyniała & Sebastian Kwidziński (Studio BM), lalka | O.S.T.R. & Marco Polo feat. DJ Haem
„MOJA IDENTYFIKACJA” (2013, 3’19”), Natalia Krawczuk (PWSFTviT ŁÓDŹ), kombinowana | AmperA
„NIE MA CZASU” (2015, 2’33”), Monika Kuczyniecka, plastelina | Na Górze
„NOW WE CUT AWAY” (2014, 3’44”), Kaja Kochnowicz i Elżbieta Kowalska, kombinowana | The Ploy
„PARADISE AWAITS” (2014, 3’26”), Tomek Ducki, CGI, kombinowana, malowana | ZHU
„PIBLOKTOQ” (2014, 4’21”), Anna Pytlik (Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego), rysunek | Maria Peszek
„PIĘŚĆ SPRAWIEDLIWOŚCI” (2014, 3’13”), Agnieszka Waszczeniuk, Paulina Wyrt, Mateusz Gudel (UA Poznań), rysunek | GROBLA
„PIÓROPUSZ” (2014, 4’), Marek Skrobecki, lalka | Natalia Kukulska
„SWITCH” (2014, 3’11”), Wojciech Hoffmann, kombinowana | Skalpel
„UNICORN” (2014, 4’10”), Tomek Ducki, Flash | Basement Jaxx
„WITH YOUR EYES CLOSED” (2015, 3’33”), Renata Gąsiorowska, kombinowana | Mowukis
„WOOLF IS JUST A DRUNK” (2014, 4’03”), Agata Włodarczyk, rysunek | Neal Cassady & The Fabulous Ensemble

KATEGORIA: „ANIMOWANE FRASZKI”

„1.” (2015, 2’), Marta Koch, PWSFTviT ŁÓDŹ, rysunek
„AKT TWORZENIA” (2014, 2’22”), Agata Kryś, ASP ŁÓDŹ, lalka/obiekt
„CZASZKA” (2014, 1’), Anna Pytlik, rysunek
„DE HERINACIO. ON THE HEDGEHOG” (2014, 2’06”), Ala Nunu Leszyńska, lalka
„GORE” (2014, 1’40”), Paweł Kaczmarek, non-camera
„JEŻ” (2014, 1’52”), Anna Nowicka, PJWSTK WARSZAWA, CGI
„KOWAL” (2014, 1’32”), Michał Wójcicki, Wydział Sztuki UTH w Radomiu, kombinowana
„MECHANIZM” (2014, 1’20”), Małgola Gulczyńska, Politechnika Poznańska, rysunek
„MIĘSOŻERNE GRZYBY” (2014, 1’49”), Kaja Kochnowicz, UA POZNAŃ, rysunek
„NIE PSOĆ, PSOTNIKU!” (2014, 0’42”), Kamil Wójcik, Dash Dot Creations, rysunek 2D
„OJCIEC” (2014, 0’56”), Joanna Maria Dudek, PWSFTviT ŁÓDŹ, animacja mleka
„RZEKI” (2014, 2’29”), Daria Wiktoria Kopiec, Fundacja Pogranicze, plastelina
„STABILIZACJA MOTYLKA” (2015, 0’36”), Mariusz Szulc, DFP, Flash
„ŚWIAT” (2014, 1’39”), Michał Rychławski, Flash
„TAN” (2014, 1’04”), Mateusz Gudel, UA POZNAŃ, rysunek
„TAP” (2014, 1’), Michał Socha, BrosFX, rysunek
„UCIECZKA” (2014, 1’50”), Paweł Hedba i Konrad Wiśniewski, PJWSTK WARSZAWA, 3D
„WIERSZYK Z ZAPAŁKAMI” (2014, 1’44”), Maćko Sławuski, Slawus Polonus Pikczers, reAnimacja autorskich obrazów olejnych
„ZASYPANE MIASTO” (2014, 1’33”), Amanda Piejak, PJWSTK WARSZAWA, CGI

KATEGORIA: „SZKOLNA”

„AUTYSTYCZNIE” (2014, 4’33”), Katarzyna Schulz, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, lalka
„BUT SHE’S NICE…” (2014, 6’), Tomasz Pilarski, UA POZNAŃ, rysunek 2D
„DALEJ” (2014, 4’31”), Marta Chyła, PWSFTviT ŁÓDŹ, rysunek
„DOKUMENT” (2015, 6’50”), Marcin Podolec, PWSFTviT ŁÓDŹ, kombinowana
„DWIE WIEŻE” (2013, 5’30”), Dominika Buksztaler, PJWSTK WARSZAWA, rysunek
„GDZIE SIĘ PODZIAŁY DUCHY?” (2014, 8’35”), Łukasz Biernat, ASP KRAKÓW, 3D
„GRA ZMYSŁÓW” (2014, 3’42”), Wojciech Warzywoda, ASP ŁÓDŹ, 3D
„HEAVEN” (2014, 4’), Krzysztof Raczkowski, UA POZNAŃ, lalka
„ILUZJA” (2014, 2’32”), Aneta Makowska, Liceum Plastyczne w Supraślu, CGI
„KAPITAN” (2014, 5’02”), Natalia Krawczuk, PWSFTviT ŁÓDŹ, lalka
„NA POTEM” (2014, 7’45”), Mateusz Gudel, UA POZNAŃ, rysunek
„PO MOIM TRUPIE” (2015, 3’38”), Agata Mianowska, PWSFTviT ŁÓDŹ, rysunek
„REM” (2014, 4’40”), Weronika Banasińska, ASP KRAKÓW, CGI
„SOMNIUM” (2015, 5’03”), Dorota Chełmińska, ASP ŁÓDŹ, lalka
„VIRTUO” (2014, 5’28”), Mikołaj Jagodziński, UMK TORUŃ, 3D/live
„WIĘŹ” (2014, 3’15”), Weronika Kuc, ASP KRAKÓW, rysunek
„WPŁYW ZMNIEJSZENIA POPULACJI CHRZĄSZCZYKA ZŁOCISTEGO NA ZYCIE MIŁOSNE PANI KRYSTYNY” (2014, 3’20”), Marta Magnuska, PWSFTviT ŁÓDŹ, rysunek
„ZDOBYWCY TRÓJKĄTNEGO KOSMOSU” (2015, 6’ 15”), Alicja Błaszczyńska, PWSFTviT ŁÓDŹ, wycinanka

KATEGORIA: „OFF + WARSZTAT”

„FABRYKA” (2014, 15’52”), Sebastian Kwidziński & Marcin Roszczyniała, lalka
„MUTATION” (2015, 9’04”), Daniel Zagórski, CGI
„NASTROJE” (2014, 8’31”), Maćko Sławuski, reAnimacja autorskich obrazów olejnych
„PASZTET” (2014, 5’30”), Łukasz Jedynasty, lalka/obiekt
„PIESYDENT” (2014, 2’05”), Magdalena Pilecka, rysunek 2D
„STRYCH” (2013, 8’07”), Szymon Ruczyński, lalka
„SZACH” (2014, 2’53”), Szymon Ruczyński, Legnicka Akademia Filmowa, lalka
„T.” (2014, 4’40”), Zbigniew Czapla, Tadek Łabędzki, kombinowana/rysunek
„THE WAITER” (2014, 4’12”), Mateusz Machura, 3D
„TOP” (2014, 5’03”), Mat Mot, wycinanka 2D
„VIS” (2014, 2’33”), Joachim Fusiecki, rysunek 2D
„W STARYM KINIE” (2014, 8’48”), Mariusz Wirski, MWM Art Film, lalka
„WĄŻ MORSKI” (2014, 4’40”), Szymon Ruczyński, Filmowe Podlasie Edukuje, wycinanka
„ZGUBNE SKUTKI PALENIA VER.2” (2013, 4’53”), Maciej Pestka, 3D

KATEGORIA: „STUDYJNA”

„DWA ŻYWIOŁY” (2014, 8’20”), Małgorzata Pakalska-Bosek, Serafiński Studio, kombinowana
„GRUBY I CHUDY” (2014, 8’41”), Aleksandra Brożyna, FUMI Studio, rysunek
„HIPOPOTAMY” (2014, 12’29”), Piotr Dumała, FUMI Studio, rysunek
„KAMIENICA” (2013, 12’43”), Agnieszka Burszewska, FUMI Studio, plastelina
„LATO 2014” (2014, 12’20”), Wojciech Sobczyk, Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego i Eksperymentalnego „Studio A”, rysunek 2D
„ŁAKOMSTWO ENDEMITA” (2014, 11’08”), Natalia Dziedzic, FUMI Studio, rysunek
„ŁAŹNIA” (2013, 4’21”), Tomek Ducki, Studio Miniatur Filmowych / Peek and boo, rysunek 2D
„NIEBIESKI POKÓJ” (2014, 14’26”), Tomasz Siwiński, Sacrebleu Production / Se-Ma-For Produkcja Filmowa, malarska
„PODKOP DO NIEBA” (2014, 6’), Maciej Lorenc, Studio Munka, rysunek/wycinanka 2D
„UNDER_CONSTRUCTION” (2014, 7’50”), Marcin Wojciechowski, Fundacja Anima Art., rysunek 2D/rotoskopia

KATEGORIA: „FORMANIMY”

„331 DNI” (2014, 6’33”), Piotr Mazur, AFA Wrocławska Szkoła Fotografii, time lapse/stop motion
„BLUEBOY” (2015, 3’), Piotr Żołądź, CGI
„FFF1” (2013, 04’07”), Marcin Giżycki, CGI
„LOOP” (2014, 3’), Michał Socha, BrosFX, rysunek
„NENUFARY” (2013, 4’), Marcin Surma, PWSFTviT ŁÓDŹ, rysunek
„RUMOR” (2014, 5’), Igor Kawecki, Betina Bożek, ASP KRAKÓW, obiekt
„STRUKTURY” (2014, 2’41”), Agata Kryś, ASP ŁÓDŹ, CGI
„SUPERNOWA” (2014, 7’30”), Paweł Czarnecki, kombinowana
„ŚLIMAKI” (2013, 6’54”), Renata Gąsiorowska, PWSFTviT ŁÓDŹ, video feedback

KATEGORIA: „PRZEDSZKOLNA”

„AGI BAGI: ZAGUBIONE JAJO” (2014, 11’), Tomek Niedźwiedź, Studio BADI BADI
„BOO!” (2014, 2’27”), Mat Mot, Domowe Studio EMEM
„BUŹKA I DZIÓBEK” (2014, 4’43”), Maciej Pestka, Mapepi Animacje
„CZAPU, CZIPU: CO TO TAK PADA” (2014, 5’), Tomasz Głodek, Fundacja Anima Art
„KRÓLEWICZ” (2014, 4’10”), Monika Kuczyniecka | Jerz Igor
„PAMIĘTNIK FLORKI: BARBARA” (2014, 11’), Janusz Martyn, Studio ANIMA-POL
„PAN TOTI: PAN TOTI I UFOLUDKI” (2014, 8’03”), Grzegorz Handzlik, Jaroslav Baran, ORANGE Studio Animacji
„PARAUSZEK I PRZYJACIELE: LEŚNY TEATR” (2014, 10’), Krzysztof Brzozowski, Se-Ma-For Produkcja Filmowa
„PRZEDSZKOLAKI: BAL PRZEBIERAŃCÓW” (2014, 04’00”), Piotr Furmankiewicz, FUMI Studio

KATEGORIA: „WCZESNOSZKOLNA”

„HIP-HIP & HURRA: KTO CHCE PRZESTRASZYĆ MYSZKĘ ODWAŻNĄ?” (2013, 12’54”), Elżbieta Wąsik, Studio Miniatur Filmowych
„KOCIDRAPKA” (2013, 8’), Andrzej Orzechowski, Bronisław Zeman, Studio Filmów Rysunkowych
„MAMI FATALE: ITALIANO” (2014, 10’), Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski, Grupa Smacznego/Studio Miniatur Filmowych
„O CUDACH W NOC KUPAŁY” (2014, 2’48”), Joanna Polak, Fundacja Pogranicze
„O CZŁOWIEKU I JEGO DIABELSKIM WSPÓLNIKU” (2013/2014, 3’40”), Joanna Polak, Fundacja Pogranicze
„O POWSTANIU ZIEMI” (2014, 2’30”), Joanna Polak, Fundacja Pogranicze
„O ROSNĄCYCH KAMIENIACH” (2014, 2’13”), Joanna Polak, Fundacja Pogranicze
„OAK LEG SMITH” (2014, 3’), Piotr Ciereszyński, PJWSTK WARSZAWA
„TO PEWNA WIADOMOŚĆ!” (2014, 13’), Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Tv Studio Filmów Animowanych w Poznaniu
„TRZEJ KRÓLOWIE” (2014, 8’09”), Anna Błaszczyk, Studio WJTeam

Dodaj komentarz »

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *