Animation Now! Festival

Animation Now! Festival - Festiwal Aktualnej Animacji Animation Now! Festiwal to cykliczna impreza przeznaczona dla fanów filmów animowanych i miłośników dobrego kina. Festiwal odbywa się przez 5 dni w grudniu w trzech miastach – Gdańsku, Gdyni i Sopocie. W ciągu trwania imprezy prezentowane są pokazy filmów, warsztaty, spotkania z artystami i twórcami animacji oraz pokazy audiowizualne.

Festiwal zrodził się z fascynacji animacją, którą organizatorzy chcą dzielić się z jak najszerszym gronem odbiorców. Festiwal Aktualnej Animacji jest przekrojem przez aktualne tendencje w dziedzinie animacji, innowacji w łączeniu różnych mediów oraz prezentuje starannie opracowany program najciekawszych produkcji filmowych ostatnich kilku lat z całego świata.

Na Animation Now! Festival do tej pory można było zobaczyć filmy z Europy i Świata, takie jak: „Ghost in the Shell”, „Iluzjonista”, „Trio z Belleville”, „Fantastyczny Pan Lis”, „Mary&Max”, „Persepolis, „$9.99”, „Wall-e”, „Karolina i tajemnicze drzwi”, „Ponyo”, „Trzej Zbójcy”, „Chico & Rita”, „Crulic. Dorga na drugą stronę”, „Auto-Historie”, „Fimfarum 3”.

Co oprócz animacji?
Na festiwalu można uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach, spotkać się z twórcami animacji oraz uczestniczyć w różnego rodzaju akcjach specjalnych w postaci Animation Now! Karaoke, nocy z animacją, czy Sound&Vision: koncerty + działania audiowizualne.

Więcej na temat Festiwalu znajdziesz na stronie Animation Now! Festiwal >>

Powiązane artykuły