„Basia” pierwsze layouty i projekty postaci

Basia serial animowanyNa facebookowym profilu serii animowanej „Basia” pojawiły się pierwsze layouty i projekty postaci. „Basia” to animowany serial oparty na bestsellerowych książkach Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Prace nad serią rozpoczęły się już w 2011, ale dopiero pod koniec stycznia bieżącego roku produkcja ruszyła pełną parą.

Główną bohaterką serialu jest pięcioletnia Basia, która mieszka w mieście razem z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszakiem Miśkiem Zdziśkiem. Basia jest zwyczajną dziewczynką, przeżywającą prawdziwe przygody. To bohaterka ciekawa świata, zadziorna, wykreowana na przekór słodkim, dziewczęcym postaciom.

Reżyserem serii jest Marcin Wasilewski, producentem Robert Jaszczurowski. Za scenariusz odpowiedzialni są: Szymon Jachimek, Zofia Stanecka, Marcin Wasilewski i Gisle Norman Melhus. Film powstaje w studiu animacji Grupa Smacznego.

Serial liczyć będzie dwadzieścia sześć 10-minutowych odcinków  i przeznaczony będzie dla dzieci w wieku 5-9 lat. Przygody rezolutnej Basi na ekranach pojawią się najprawdopodobniej w 2016 roku.

Śledźcie koniecznie profil Basi na Facebooku.

Poniżej galeria layutów i projektów postaci oraz zwiastun:

Zwiastun serii: