„Bino and Fino” afrykańska odpowiedź na „Dora poznaje świat”

bino-and-finoPochodzący z Nigerii animator Adamu Waziri wyprodukował edukacyjną kreskówkę, która ma na celu uczyć małe dzieci o afrykańskiej kulturze.

Waziri zmęczony tym, że dzieci oglądają tylko importowane kreskówki, które w żaden sposób nie odnoszą się do życia maluchów postanowił to zmienić.

„Bino and Fino” to kreskówka opowiadająca historię dwójki rodzeństwa – brata i siostry, którzy żyją wraz z dziadkami w nieznanym mieście w Afryce.

Kreskówka skierowana jest do maluchów w wieku 3-5 lat i ma na celu edukować dzieci, pokazując, że Afryka to nie tylko głodujące dzieci, ale także rozwijający się kontynent, w którym ludzie mają te same aspiracje jak wszyscy inni.

„Chcę stworzyć taką markę, która będzie tak dobra jak „Dora poznaje świat” czy „Charlie i Lola”, która będzie edukować i która pokaże pozytywne aspekty Nigerii/Afryki nie tylko naszym dzieciom, ale także dzieciom na całym świecie”, powiedział Waziri.

Pierwsze dwa 8-minutowe odcinki „Bino i Fino” zostały pokazane w telewizji Sky w Wielkiej Brytanii, gdzie zostały dobrze przyjęte. Kolejnym krokiem jest pozyskanie dofinansowania i sponsorów niezbędnych do puszczenia kreskówki w Nigerii.

Niestety powolny proces produkcji pojedyńczego epizodu – zajmujący 45 dni dla 4 osobowego zespołu Waziri – działa zniechęcająco na sponsorów w Nigerii, którzy wolą produkować pełnometrażowe filmy Nolyywood zajmujące często kilka dni.