Cartoon Network wchodzi do Kanady

Cartoon Network LogoTeletoon i Turner Broadcast System uruchomi nowy kanał cyfrowy, w którym zostaną wyemitowane programy z Cartoon Network i Adult Swim.

„Jesteśmy zaszczyceni, że Cartoon Network powierzyło nam zarządzenie tymi dwoma wielkimi markami w Kanadzie” – powiedział dyrektor kanadyjskiej stacji telewizyjnej Teletoon Len Cochrane i dodał – „Małżeństwo pomiędzy Teletoon i Cartoon Network pozwoli nam zaoferować więcej kreskówek, opowieści i emocji dla każdego, wszędzie”.

Współpraca pomiędzy Cartoon Network a Teletoon pozwoli na zapoznanie nowych odbiorców z hitowymi pozycjami, które nigdy dotąd nie były puszczane w Kanadzie. Dodatkowo umowa umożliwia dostęp do wybranych filmów z bazy 2 tysięcy pół-godzinnych tytułów, klasyki Cartoon Network i Adult Swim.

Umowa pozwala Teletoon na uruchomienie kanału w którym marka Cartoon Network będzie puszczana w obu standardach: High Definition i Video on Demand oraz na platformach mobilnych. To oznacza, że takie pozycje jak „Adventures Time”, „Regular Show” i „The Amazing World of Gumball” będą teraz dostępne na nowym rynku.

Teletoon będzie zwracał się ku francuskojęzycznej publiczności poprzez uruchomienie bloku programowego Cartoon Network, jak również umożliwienia dostępu do programów poprzez Internet, telefonię komórkową oraz VOD.