Chudy Roman wkrótce w kinach

plakat filmu "Roman Barbarzyńca"20 lipca do polskich kin trafi duńska animacja w reżyserii Krestena Vestbjerg Andersena i Thorbjorna Christoffersena „Roman Barbarzyńca”. Poniżej polski zwiastun.

Film będzie miał swoją premierę podczas festiwalu w Annecy. Zostanie tam pokazany wśród dziesięciu filmów zakwalifikowanych do selekcji konkursowej festiwalu.

[opis ze strony dystrybutora]
Plemię kulturystycznych barbarzyńców cieszy się w krainie Wszechściemia sławą niepokonanych wojowników. Jednak pewnego dnia, wskutek zdradzieckiej intrygi, prawie wszyscy bitni pakerzy trafiają do niewoli okrutnego księcia, chorobliwie napalonego na władzę nad światem. Prawie czyni wielką różnicę. Obdarzony wąskimi barami i szerokim uśmiechem Roman, wieczny przedmiot kpin współplemieńców, pozostał na wolności i musi zebrać w sobie nadludzką odwagę, aby ruszyć z odsieczą uwięzionym barbarzyńcom. W pełnej przygód i śmiechu wyprawie herosowi z przypadku towarzyszyć będą: bard zdolny do wszystkiego (poza śpiewaniem), dziewica, która świetnie radzi sobie z każdym orężem oraz wiedziony proroczymi wizjami elf-niedorajda.