DC Nation – raport po WonderCon

DC Nation logoPodczas kalifornijskiego festiwalu WonderCon odbył się panel dotyczący bloku DC Nation na kanale Cartoon Network. W panelu prowadzonym przez Petera Girardi z Warner Bros. Animation udział wzięli: Brandon Vietti, Greg Weisman, Jim Krieg, Giancarlo Volpe, Ben Jones i Lauren Faust. Krótki raport z panelu poniżej. 

– Seria „Super Best Friends Forever”, której pierwsza część wyemitowana została w sobotę 17 marca, zamknie się w pięciu 75- sekundowych odcinkach. W kolejnych odcinkach w obsadzie pojawią się Poison Ivy, Cheetah, Solomon Grundy i jeszcze jeden tajemniczy wróg. Nie ma planów na kontynuację.
– Kolejnymi wyemitowanymi krótkometrażówkami będą „Amethyst”, „Thunder and Lightning”, „Atom and Vibe”.
– W drugim sezonie DC Nation wśród krótkometrażówek być może ujrzymy „Starro the Conqueror” i antropomorficzną wersję „Justice League” z grafikami Stephena DeStefano.
 – 13 epizodów serii „Green Lantern” będzie dotyczyło wojny Korpusu Zielonej Latarni z Czerwoną Latarnią i inwazji dowodzonej przez Atrocitusa.
 – Drugi sezon „Young Justice” będzie nosił podtytuł „Invasion” i opowiadać będzie o inwazji Obcych na Ziemię. Jest przewidziany na co najmniej 20 epizodów. Pojawi się w niej 9 obcych ras znanych z uniwersum DC. Seria będzie też gościć Lobo.