Disney zamyka wystawę

habitheroesMiesiąc po nieoficjalnym udostępnieniu dla odwiedzających, Disney zamyka interaktywną wystawę, w której wykorzystano superbohaterów z nadwagą aby zademonstrować dzieciom negatywne skutki obżarstwa. Studio zostało oskarżone o stygmatyzację otyłych dzieci i wzbudzanie poczucia wstydu w społeczeństwie, w którym problem z nadmierną masą ciała jest powszechny.

„Habit Heroes” miało pokazać zainteresowanie i odzew na podjęty przez studio temat złych nawyków żywieniowych. Przy organizacji wystawy pomagały Niebieski Krzyż i Niebieska Tarcza. Interaktywne pomieszczenia demonstrują skutki m.in. zbyt długiego czasu spędzonego na oglądaniu programów telewizyjnych czy spożywaniu zbyt dużej ilości niezdrowego jedzenia.

Krajowe Stowarzyszenie Szerzenia Akceptacji dla Otyłych bardzo negatywnie oceniło wystawę, zarzucając Disney’owi do tej pory kojarzonemu z rozrywką i zabawą, że wykorzystuje korporacyjne metody siania strachu i wstydu w komunikacji z dziećmi.

W efekcie protestów, oficjalnie podaje się, że wystawa jest nieczynna ze względów konserwacyjnych. Pierwotna data otwarcia przypadająca na 5 marca została odroczona bezterminowo.