Dr House i duchy

cantervilleTrwa produkcja brytyjskiej pełnometrażowej animacji „The Canterville Ghost”. Akcja filmu, opartego o historię napisaną przez Oscara Wilde’a, umiejscowiona jest w XIX-wieczej posiadłości nawiedzonej przez ducha Sir Simona de Canterville’a. Amerykańska rodzina Otisów postanawia wykupić dom i w nim zamieszkać.

Animację reżyseruje Kim Burdon, scenariusz jest autorstwa Keirona Selfa i Gilesa Newa. Studia Melmoth Films, Sprout Pictures Film i D’Arblay Films współuczestniczą w procesie tworzenia filmu, który wykonany będzie w technice 3D. Według zapowiedzi premiera ma się odbyć dopiero na Gwiazdkę 2014.

Postaciom w filmie głosów użyczy duet komików Stephen Fry i Hugh Laurie. Arystokrata Canterville będzie mówił głosem Fry’a, natomiast Dr House odegra rolę ogrodnika. Fry i Laurie zasłynęli ze swoich występów w latach 80. i 90. w których prezentowali kabaretowe skecze. Teraz, po 13 lata, duet powraca by dubbingować postaci które w „The Canterville Ghost” stoją po przeciwnych stronach barykady.

plakat "The Canterville Ghost"