Festiwal emocji na Animocje Film Festival 2014

ANIMOCJE[materiały prasowe]

4. FFA ANIMOCJE odbędzie się w dniach 9-12 kwietnia 2014 r.

ANIMOCJE są wydarzeniem skoncentrowanym na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym.

Festiwal organizowany jest w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od 2011 roku. Jego twórczynią i koordynatorką jest Weronika Płaczek. Minione trzy edycje spotkały się z pozytywnymi ocenami mediów i widzów oraz samych artystów, którzy chętnie nadsyłają swoje filmy do festiwalowych konkursów.

Już pierwsze edycje dały widzom ANIMOCJI możliwość spotkania z ciekawą światową animacją. Podczas festiwalu zaprezentowano kilkadziesiąt wyselekcjonowanych animacji z kilkunastu krajów świata. Mimo młodego wieku festiwal gościł już takie postaci, jak Mariusz Wilczyński, Wiola Sowa, Wojtek Wawszczyk, Paulina Majda, krytyk i znawca animacji Jerzy Armata oraz zwany „Ojcem Polskiego Wideoklipu” Yach Paszkiewicz.

Animocje 2014

W ramach Festiwalu odbywa się konkurs o Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany.  Filmy konkursowe mogą być zgłaszane przez szkoły artystyczne, szkoły filmowe, firmy producenckie, instytucje filmowe, twórców indywidualnych lub inne podmioty.

Filmy zakwalifikowane do konkursu oceniane będą przez JURY złożone z przedstawicieli środowiska filmowego oraz artystów sztuk wizualnych. Do konkursu można zgłaszać filmy zrealizowane w dowolnej technice animacji (rysunek, wycinanka, plastelina, kukiełka, animacja komputerowa itd.). Nazwiska tegorocznych laureatów poznamy 12 kwietnia podczas uroczystej gali zakończenia Festiwalu.

Projekcje konkursowe uzupełniane są przez warsztaty filmowe, wystawy oraz dużą dawkę dobrej muzyki. W tegorocznym programie ANIMOCJI znajdą się ponadto prezentacje na temat gier komputerowych, warsztaty z dubbingu, animacji poklatkowej i animacji 3D. Nie zabraknie też wyśmienitych gości festiwalowych.

Na to święto kina animowanego zapraszamy do Bydgoszczy, do siedziby MCK, przy ul. Marcinkowskiego 12-14, która mieści się w dawnym przedwojennym kinie „Orzeł”, otwartym na nowo w marcu 2012 r. Tradycja zobowiązuje, może dlatego ANIMOCJE mają przed sobą naprawdę wielką przyszłość.

MaleKino.pl objęło patronatem medialalnym to wydarzenie.