Filmowe plany Sony Pictures Animation

Sony Pictures Animation

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Sony Pictures Animation ogłosiło plany na rok 2017-2018. Wytwórnia zamierza stworzyć 5 filmów: sequele  Smerfów i Hotelu Transylwania, film o emotikonach, nowość o tytule „The Star”, a także kinówkę z człowiekiem pająkiem. „Na fali” również otrzyma swoją kontynuację, ale będzie to film z przeznaczeniem na DVD. W planach serialowych Sony postanowił wykorzystać potencjał drzemiący w Ghostbusters i stworzy nową serię o pogromcach duchów pt. „Ghostbusters: Ecto Force”. Serię telewizyjną otrzymają również  „Hotel Transylwania” i „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”.

Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów dotyczących planowanych tytułów.

„Smurfs: The Lost Village”
Po dwóch aktorskich filmach, Sony Pictures Animation zdecydowało się powrócić do tradycyjnej, w pełni animowanej wersji Smerfów. Fabuła „Smurfs: The Lost Village” skupiać się będzie na Smerfetce, która wraz z Osiłkiem, Ciamajdą i Ważniakiem szukają legendarnej wioski Smerfów. Nie zabraknie też Gargamela, który będzie starał się pokrzyżować ich plany. Film wyreżyseruje Kelly Asbury („Shrek 2”, „Gnomeo i Julia”), scenariusz napiszą  Stacey Harman i Pamela Ribon, a produkcją zajmie się Jordan Kerner („Smerfy 1 & 2”, „Pajęczyna Charlotty”) i Mary Ellen Bauder Andrews („Hotel Transylwania”). Swoich głosów niebieskim stworkom użyczą Demi Lovato, Rainn Wilson, Mandy Patinkin, Joe Manganiello, Jack McBrayer i Danny Pudi. „Smurfs: The Lost Village” zadebiutuje 31 marca 2017 roku.

„Hotel Transylvania 3”
Trzeci film z cyklu „Hotel Transylwania” trafi do kin w sierpniu 2018. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi o  swojej nieobecności, przed kamerą ponownie stanie Genndy Tartakovsky. „Myślałem już, że pożegnałem się z marką Hotelu Transylvania po pierwszych dwóch filmach, ale w trakcie gdy kończyłem prace nad serią Samurai Jack, pojawił się pomysł i byłem nim tak podekscytowany, że uległem pokusie by stanąć za sterami trzeciej przygody.” – przyznaje Tartakowsky. W obsadzie głosowej znaleźli się: Adam Sandler, Selena Gomez, Andy Samberg, Kevin James, Mel Brooks, Steve Buscemi, Fran Drescher i Molly Shannon.

„Emojimovie: Express Yourself”
Film o emotikonkach zaoferuje zaskakujące i zabawne podejście do naszych telefonów i używanych przez nas symboli, które stały się niezbędnikiem w codziennej komunikacji interpersonalnej. Film wejdzie do kin we wrześniu 2017 roku. Za reżyserię odpowiedzialny jest Anthony Leondis, produkcją zajmie się Michelle Raimo Kouyate, a scenariusz napisze Anthony Leondis i Eric Siegel.

„Spider-Man”
Animowany „Spider-Man” powstanie pod bacznym okiem Phila Lorda i Christophera Millera, twórców odpowiedzialnych za „Lego: Przygoda”. Lord przygotuje także scenariusz. Reżyserią projektu zajmie się Bob Persichetti, który całkiem niedawno pracował przy produkcji „Małego Księcia”. Obraz trafi do kin tuż przed świętami Bożego Narodzenia – 21 grudnia 2018 roku.

„Surf’s Up 2: Wavemania”
I wreszcie dla fanów filmu „Na Fali”powstanie długo oczekiwana kontynuacja: „Surf Up 2: Wavemania” w reżyserii Henry’ego Yu i wyprodukowana przez Michelle Wong. Projekt jest tworzony przy współpracy z WWE Studios i zadebiutuje na DVD na wiosnę 2017 rok. W obsadzie głosowej pojawią się supergwiazdy sceny wrestlingowe WWE: John Cena®, The Undertaker®, Triple H®, Diva Paige i Mr. McMahon®. Użyczą oni głosów niesławnej ekipie pingwinów The Hang 5, do której będzie chciał się dołączyć Cody Maverick.

„Ghost Busters: Ecto Force”
Nad produkcją nowych animowanych Pogromców czuwać będzie Ivan Reitman, reżyser oryginalnych „Pogromców duchów” z 1984 roku i sequela z 1989. Akcja serialu „Ghost Busters: Ecto Force” ma zostać osadzona w roku 2050 i skupiać się na całkiem nowej generacji pogromców duchów. Premiera planowana jest na początek 2018 roku.

„Hotel Transylvania: The Television Series”
Telewizyjna odsłona Hotel Transylwania ma opowiadać o nastoletnich perypetiach Mavis – córki Draculi i jej przyjaciół. W projekt zaangażowani są Sony Pictures Animation oraz Corus Entertainment’s Nelvana Studio. Producentem wykonawczym serialu został Rick Mischel wraz z Colinem Bohmem i Irene Weibel. Premiera serialu zaplanowana jest na 2017 rok na Disney Channel.

„Cloudy with a Chance of Meatballs: The Series”
Serial „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe” trafi na ekrany telewizorów w 2017 roku. Zrealizowany zostanie w technice animacji tradycyjnej 2D i składać się będzie z dwudziestu sześciu 22-minutowych odcinków. Wyprodukowany przy współpracy z DHX Media na zlecenie Teletoon rozszerzy uniwersum filmów i będzie puszczany na kanale Cartoon Network. Fabuła serialu koncentruje się na młodzieńczych latach Finta Lockwooda, kiedy ten jeszcze chodziło do szkoły i marzył o zostaniu poważnym naukowcem. Razem z Sam Sparks, nową dziewczyną w mieście chcącą zostać najlepszą reporterką, przeżywać będą liczne przygody. W serialu pojawią się także postaci znane z filmów pełnometrażowych: ojciec Flinta Tim, małpa Steve, dyrektor szkoły Manny, nauczyciel wf-u i przyszły policjant Earl, model dziecięcych pieluch Brent i burmistrz Shelbourne.