Filmy konkursowe festiwalu O!PLA 2014

OFICJALNY PLAKAT O!PLA 2014Znana jest już pełna lista filmów zakwalifikowanych do II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Do konkursu nadesłano 127 filmów, z których wybrano 90, w 5 kategoriach.

KATEGORIA: “STUDYJNA” – 9 filmów
KATEGORIA: “OFF&WORKSHOP” – 13 filmów
KATEGORIA: „ANIMOWANE FRASZKI” – 15 filmów
KATEGORIA: “WIDEOKLIP” – 20 filmów
KATEGORIA: “SZKOLNA” – 33 filmów

Oto pełna lista filmów, które na wiosnę oceni publiczność z 44 miejscowości:

KATEGORIA: “STUDYJNA”:

„DO SERCA TWEGO” (2013, 10’08”), Ewa Borysewicz, Animaso
„EX ANIMO” (2013, 6’52”), Wojciech Wojtkowski, FUMI STUDIO
„KOCHANIE” (2013, 6’35”), Izabela Plucińska, Clay Traces (Niemcy)
„O RZĄDACH MIŁOŚCI” (2013, 13’15”), Adela Kaczmarek, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
„ON / OFF” (2013, 06’27”), Piotr Ludwik, Fundacja Filmowa Se-ma-for
„THE ROLLING STONES” (2013, 7’52”), Krzysztof Kiwerski, Krzysztof Kiwerski
„TOTO” (2013, 12’), Zbigniew Czapla, Warsztat Filmowy
„ZIEGENORT” (2013, 19’), Tomasz Popakul, NoLabel
„ZMYSŁY PRYSŁY” (2013, 6’05”), Marcin Wasilewski, Grupa Smacznego

KATEGORIA: “OFF&WORKSHOP”:

„A GDYBY…” (2013, 04’57”), Kamil Wójcik
„ETIUDA GEOMETRYCZNA” (2013, 03’06”), Piotr Żołądź
„F.I.T.” (2012, 3’), Marcin Giżycki
„GLISTA LUCKA” (2014, 7’29”), Tomasz Pawlak
„KRONIKARZ” (2013, 4’33”), Michał Sałata
„LOKOMOTYWUS” (2013, 02’56”), Maciej W. Sławuski
„MEZOS LITHOS” (2013, 04’35”), Łukasz Jędrzejewski
„OSTATNIA WYSPA” (2013, 9’54”), Daniel Zagórski
„PAJĄK I MUCHY” (2013, 3’30”), Tessa Moult-Milewska
„PROCES” (2013, 05’03”), Mariusz Wirski, MWM ART. FILM
„VANITAS” (2013-2014, 07’10”), Kamila i Mirek Sosnowscy
„W KLATCE CZASU” (2013, 09’54”), Justyna Podżorny
„ZASMAŻANY FILM #5” (2013, 5’14”), Pedro Ferreira

KATEGORIA: „ANIMOWANE FRASZKI”:

„II EDYCJA NOTO” (2013, 01’04”), Przemysław Liput
„BAKTERIOZA” (2013, 1’), Sebastian Belicki, PJWSTK WARSZAWA
„CHWILA MUZYKI” (2012, 1’34”), Jacek Gonciarz
„CZARNE NA BIAŁYM” (2013, 01’10”), Mateusz Gudel, UA POZNAŃ
„DWA KROKI” (2013, 1’46”), Dorota Omiotek, PJWSTK WARSZAWA
„HISTORIA O MIŁOŚCI” (2012, 01’09”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ
„INTRO” (2013, 1’), Judyta Murawska, PJWSTK WARSZAWA
„MIZANTROPIA” (2013, 1’20”), Ewa Sobczak, PJWSTK WARSZAWA
„PAC!” (2012, 01’19”), Alicja Błaszczyńska, PWSFTviT ŁÓDŹ
„PING-PONG” (2012, 01’04”), Natalia Krawczuk, PWSFTviT ŁÓDŹ
„PORTRET KOBIECY” (2013, 2’17”), Alina Trusiewicz, ZSMC WA UMCS LUBLIN
„POSZUKIWANIE” (2013, 01’18”), Grzegorz Myćka
„SÓL I PIEPRZ” (2012, 02’02”), Alicja Adamkiewicz, UMK TORUŃ
„WSTAWAĆ!” (2013, 0’44”), Aneta Makowska

KATEGORIA: “WIDEOKLIP”:

„BASTARDS” (2012, 2’55”), Łukasz Rusinek / Frozen Bird
„ELITA” (2013, 04’10”), Sebastian Kwidzyński & Marcin Roszczyniała / Sarius
„DZIEWECZKA” (2013, 01’52”), Marta Zabłocka / Pochwalone
„JULIE’S JOURNEY TO EARTH (2013, 02’54”), Łukasz Swaryczewski / KALINA IN DUB
„KOŁYSANKA KONOPNA” (2013, 2’12”), Sylwia Kubus / Kapela Ze Wsi Warszawa (Polska/Niemcy)
„LOVE LAYS LOW” (2013, 03’14”), Izabela Szumen / Daniel Kahn & The Painted Bird
„LUS PRIMAE NOCTIS – PRAWO PIERWSZEJ NOCY” (2012, 4’15”), Łukasz Rusinek / R.U.T.A.
„MOSAICON” (2013, 03’10”), Alicja Adamkiewicz / Antonio Vivaldi (wyk. John Harrison)
„NIE MA KRAJU” (2013, 3’34”), Łukasz Rusinek / Kasia Dereń
„NIEPRZYSIADALNOŚĆ” (2013, 5’11”), Katarzyna Pereta, ZSMC WA UMCS LUBLIN / ŚWIETLIKI
„ODROBINA TEJ RADOŚCI” (2013, 4’16”), Łukasz Rusinek / Vavamuffin
„ORAWUS” (2013, 09’15”), Wojciech M. Sławuski / Wojciech Kilar
„PRZEMIANA” (2013, 5’), Dorota Skupniewicz, Martyna Kuźma / Trzy Maszty
„SEARCHING FOR DEVO” (2013, 4’43”), Natalia Brożyńska, PWSFTviT / DEVO
„SILNY KAC” (2012, 3’54”), Jacek Łuczyński / MC-Makler
„SNAJPER” (2013/2014, 02’22”), Jakub Majcherczyk, Kinga Wójtowicz / WJT
„THE TRICK” (2013, 03’13”), Kamil Wójcik / Acid Drinkers
„TRZEJ KRÓLOWIE – PASTORAŁKA” (2014, 03’20”), Anna Błaszczyk / Jan Duszyński
„TY ALBO ŻADNA” (2013, 03’30”), Urszula Morga, Bartosz Mikołajczyk (ESY-FLORESY Pracownia Animacji) / Makabunda
„UNTIL THERE IS NO END” (2013, 02’54”), Bartosz Wojda / LORN

KATEGORIA: “SZKOLNA”:

„A ŁÓDŹ I TAK ZOSTANIE” (2014, 07’00”), Marcin Podolec, PWSFTviT ŁÓDŹ
„AB OVO” (2012, 05’12”), Anita Kwiatkowska-Naqvi, PWSFTviT ŁÓDŹ
„AFTER ALL” (2013, 4’08”), Bogna Kowalczyk, PWSFTviT ŁÓDŹ
„ALTER” (2013, 5’39”), Małgorzata Andrys, PWSFTviT ŁÓDŹ
„ARS MORIENDI” (2013, 7’22”), Miłosz Margański, UA POZNAŃ
„BŁĘKITNE DRZEWO” (2013, 06’05”), Ania Przybyłko, PJWSTK WARSZAWA
„CHYTRUS” (2013, 3’11”), Paulina Wójcik, ZSMC WA UMCS LUBLIN
„DANSE MACABRE” (2012, 05’05”), Małgorzata Rżanek, ASP WARSZAWA
„DOM” (2013, 03’34”), Alicja Adamkiewicz, UMK TORUŃ
„DRUCIAK” (2013, 11’29”), Anna Rękas, ZSMC WA UMCS LUBLIN
„DULL LIFE” (2012, 9’25”), Marcin Michalak/Wiktor Bartman PJWSTK WARSZAWA
„FILM O ROBOCZEJ NAZWIE: PRZEBUDZENIE” (2012, 14’25”), Maciej Żuk, ASP WROCŁAW
„INTRUZI” (2013, 04’48”), Alicja Błaszczyńska, PWSFTviT ŁÓDŹ
„NVIGILO” (2013, 3’20”), Artur Hanaj, PWSFTviT ŁÓDŹ
„KOKIETERIA, CZYLI JAK KOBIETY UWODZĄ” (2013, 03’21”), Agnieszka Waszczeniuk, UA POZNAŃ
„ŁUKASZ I LOTTA” (2012, 08’37”), Renata Gąsiorowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
„MIESZKAŃCY” (2013, 03’19”), Mateusz Gudel, UA POZNAŃ
„MOKO” (2013, 4’26”), Marta Szymańska, PWSFTviT ŁÓDŹ
„MORZE” (2013, 04’55”), Zofia Dąbrowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
„NENUFARY” (2013, 4’), Marcin Surma, PWSFTviT ŁÓDŹ
„NIEPRAWDOPODOBNIE ELASTYCZNY CZŁOWIEK” (2013, 04’53”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ
„PLAŻA” (2013, 4’), Paweł Prewencki, UA POZNAŃ
„POCHLEBA” (2013, 4’02”), Barbara Mydlak, ASP ŁÓDŹ
„POZYTYWKA” (2013, 05’43”), Mateusz Dunaj, UMCS LUBLIN
„PTASIE MLECZKO, PAPIEROSY…CZYLI JAK PODAĆ CO BĄDŹ” (2012, 02’42”), Kamil Wójcik, ASP WROCŁAW
„PTASZYSKO” (2013, 03’02”), Paulina Wyrt, UA POZNAŃ
„RYBAK” (2014, 05’19”), Edward Kurczewski, PWSFTviT ŁÓDŹ
„STEFAN I ŻUCZEK” (2012, 12’20”), Piotr Loc Hoang Ngoc, PWSFTviT ŁÓDŹ
„TOHU VA BOHU” (2013, 2’24”), Karol Kiepas, PJWSTK WARSZAWA
„TRUDNY PRZYPADEK NAUKI” (2013, 5’), Marta Czarnecka, ASP WARSZAWA
„UNDECIDED” (2013, 3’40”), Karolina Jóźwik, ZSMC WA UMCS LUBLIN
„ZA EDGARA” (2013, 05’30”), Ewa Łuczków, PWSFTviT ŁÓDŹ

Podobnie jak w zeszłym roku, laureaci konkursu zostaną wyłonieni na podstawie liczby głosów oddanych przez wszystkich widzów uczestniczących w ogólnopolskich projekcjach.

Nagrodami regulaminowymi O!PLA są statuetki ZŁOTYCH, SREBRNYCH I BRĄZOWYCH TOBOŁKÓW KOZIOŁKA MATOŁKA, ufundowane są przez firmę TISSOTOYS.

Wielkie Otwarcie O!PLA 2014 już 21 marca 2014 w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.polskaanimacja.wordpress.com

Dodaj komentarz »

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *