„Frozen” dostanie kolejne cztery filmy krótkometrażowe

Frozen Northern Lights Journey to the LightsOgromny sukces filmu „Frozen” spowodował, że Disney rozszerza swoje plany związane z marką. Wytwórnia ogłosiła projekt „Frozen Northern Lights” obejmujący franczyzę pod postacią książek, animowanych krótkometrażówek i cyfrowych rozszerzeń.

Projekt wystartuje już w lipcu, a zapoczątkuje go książka „Frozen Northern Lights: Journey to the Lights” autorstwa Suzanne Francis, wydana nakładem Random House. Elsa, Anna, Olaf, Sven i Kristoff wyruszają w podróż mającą na celu przywrócić w odpowiednim czasie blask Zorzy Północnej, a wszystko to dla specjalnej ceremonii trolli. Pojawi się tu też nowa postać – troll Skałka, który będzie towarzyszył ekipie w ich przygodach. Historia będzie kontynuowana w kolejnych książkach.

W drugiej połowie roku Lego Group, w czterech animowanych krótkometrażówkach, zaprezentuje własne spojrzenie na historię Zorzy Północnej. Główne role grać będą klockowe odpowiedniki postaci. Głosów bohaterom użyczą aktorzy z poprzednich filmowych odsłon: Idina Menzel (Elsa), Kristen Bell (Anna), Josh Gad (Olaf) i Jonathan Groff (Kristoff). Premiera jesienią na kanale Disney Channel.