„Idziemy na niedźwiedzia” będzie animacją – obsada głosowa ogłoszona

We’re Going on a Bear HuntLupus Films i Walker Books połączyli siły aby stworzyć półgodzinny animowany odcinek specjalny oparty na niezwykle popularnej brytyjskiej książce dla dzieci „We’re Going on a Bear Hunt” autorstwa Michaela Rosena z ilustracjami Helen Oxenbury. W Polsce książka została wydana pod tytułem „Idziemy na niedźwiedzia” nakładem wydawnictwa Dwie Siostry.

Czwórka dzieci, tata i pies Rufus pewnego dnia tuż przed świętami wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu niedźwiedzia. Po drodze muszą pokonać wiele przeszkód: wysoką trawę, rzekę, błoto, las, śnieżycę, aż w końcu spotkają zwierzę. Szybko przekonają się, że drogę w przeciwnym kierunku da się pokonać o wiele szybciej – tak przedstawia się fabuła filmu.

Swoich głosów w ręcznie rysowanej animacji użyczą znani brytyjscy aktorzy: Olivia Colman – w roli mamy, Pam Ferris jako babcia, a Mark Williams w roli taty – prowadzącego polowanie na niedźwiedzia. W rolę niedźwiedzia wcieli się sam autor książki Michael Rosen.

Olivia Colman - We’re Going on a Bear Hunt

„To co przemówiło do mnie w tej historii to więź rodzinna – opiekują się i troszczą o siebie” – powiedziała Colman i dodała „Kolejnym wspaniałym aspektem tej historii jest radość jaką dzieci czerpią z przygody wykreowanej w wyobraźni. Uwielbiam, to jak są w nią zaangażowane… Chciałabym iść z nimi”

Film zostanie wyemitowany na Boże Narodzenie (2016) na kanale Channel 4 w Anglii.