John Kahrs reżyser „Papermana” odchodzi z Disneya

papermanW zeszłym tygodniu zawrzało od nieoczekiwanych wieści. Najpierw Bob Peterson został usunięty z „The Good Dinosaur”, potem na festiwalu w Wenecji Koji Hoshino, prezes Studia Ghibli, poinformował o przejściu Miyazakiego na emeryturę, a następnie Disney Animation Studio ogłosiło, że John Kahrs, reżyser oskarowej krótkometrażówki „Paperman”, odchodzi ze studia.

Kahrs w oświadczeniu dla The Wrap powiedział: „Będzie mi brakowało pracy z nimi i czuję się szczęśliwy, że odegrałem rolę w rewitalizacji studia. Mają mnóstwo projektów, niesamowite możliwości rozwoju, lecz postanowiłem rozwinąć swój własny projekt i reżyserować gdzieś indziej. Załatwiliśmy to polubownie – byli bardzo przyjaźnie do tego nastawieni – i uważam, że zostawiliśmy za sobą drzwi otwarte.”

Rzecznik studia Disney odpowiedział na to oświadczenie w następujący sposób: „John jest niesamowicie utalentowanym filmowcem i artystą i każdy z nas tutaj w Walt Disney Animation Studio jest dumny z jego wspaniałej i innowacyjnej wizji jaką był „Paperman”. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłych przedsięwzięciach.”