Kadra od Tima Burtona – czyli kursy animatorów lalkowych w Se-ma-forze

Szkolenie Se-ma-for[materiały prasowe]

W czerwcu ruszają bezpłatne kursy dla animatorów lalkowych w łódzkim Se-ma-forze. Nabór zgłoszeń potrwa jeszcze tydzień. Kursanci mogą liczyć na międzynarodową kadrę z najwyższej półki.

Konsultantem merytorycznym kursu jest należący do światowej czołówki animatorów Tom Gasek. W jego dorobku znajdziemy takie tytuły jak „Uciekające kurczaki”, „Wallace i Gromit” czy „Koralina i tajemnicze drzwi”. Od niemal 30 lat obecny w animacji, pracował dla Aardmana czy Laiki. Obecnie wykłada na Rochester Institute of Technology. Uczelnia ta jest również partnerem łódzkich kursów.

Kolejną gwiazdą, z którą będą mieli okazję pracować młodzi adepci animacji poklatkowej jest Jens Jonathan Gulliksen. Tytuły, przy których animował mówią same za siebie – to m.in. dwie superprodukcje Tima Burtona – „Frankenweenie” i „Gnijąca Panna Młoda”, a obok tego „Fantastyczny Pan Lis”, gdzie Gulliksen był key animatorem.

Będą i wykładowcy zza wschodniej granicy. Se-ma-for odwiedzi Stanislav Sokołow, profesor najstarszej rosyjskiej szkoły filmowej VGiK. Poza szeregiem międzynarodowych nagród, jego prace zdobyły m.in. nagrodę Emmy. Z Białorusi przyjedzie do Łodzi Irina Kodiukova, jedna z najlepszych wschodnich reżyserek animacji. Nie zabraknie też gościa z północy – Trin Sarapik Kivi, specjalistki od animacji płaskiej z estońskiego giganta stop motion – studia NukuFilm.

Kwestie informatyczne powiązane z montażem wyłoży kursantom Ross Garner. Garner jest twórcą programu Stop Motion Pro, jednej najpopularniejszych na świecie aplikacji do kontroli animacji.

Przyszli kursanci jeszcze do 15 maja mogą aplikować poprzez stronę internetową www.kursy.se-ma-for.com. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest pozostawanie bez zatrudnienia lub bycie osobą bezrobotną oraz meldunek w województwie łódzkim. Kursy potrwają od czerwca do grudnia 2013.

Projekt “Oscarowa animacja-szansą na zawodowy sukces” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego