Kevin Clash odtwórca roli Elmo rezygnuje z pracy

Kevin ClashKevin Clash, lalkarz i wieloletni aktor podkładający głos za Elmo w „Ulicy Sezamkowej” zrezygnował ze swojej pracy w następstwie zarzutów o molestowanie nieletnich.

Oskarżenie o odbywanie stosunków z nieletnimi zostało upublicznione w poniedziałek, a następnie odwołane. Autorem zarzutów był 24-letni mężczyzna, który pozostaje anonimowy. 

Według New York Times, Clash pomaga znaleźć innych lalkarzy, którzy grali Elmo podczas nieobecności aktora i którzy mogliby teraz zastąpić go, by jego rezygnacja nie wpłynęła na produkcję.

Clash użyczył swojego głosu także dla innych postaci, jak: Splinter w „Wojowniczych Żółwiach Ninja” (1990), Leon/Clifford i Doglion w godzinnym show „The Jim Henson Hour” oraz Baby Sinclair w „Henson’s Dinosaurs”.

W oświadczeniu wydanym we wtorek organizacja Seasame Workshop zauważyła: „Misją Seasame Workshop jest wykorzystać siłę mediów edukacyjnych, aby pomóc wszystkim dzieciom na całym świecie osiągnąć swój najwyższy potencjał. Kevin Clash pomagał nam w tej misji od 28 lat i nikt z nas, a szczególnie Kevin nie chce aby coś odwróciło naszą uwagę od osiągnięcia tego celu jako wiodącej organizacji edukacyjnej. Niestety kontrowersje wokół życia osobistego Kevina stały się przeszkodą, której żadna ze stron nie chciała, a jak sam aktor stwierdził, nie może już być wydajny w swojej pracy i zrezygnował z Ulicy Sezamkowej. To jest smutny dzień dla Ulicy Sezamkowej.”