Kobieta tworzy serial animowany dla Disney TV

DARON NEFCY (CREATOR/CO-EXECUTIVE PRODUCER, "STAR VS. THE FORCES OF EVIL")Minęło 17 lat od premiery „Pepper Ann” (1997) Sue Rose – pierwszego serialu animowanego stworzonego wyłącznie przez kobietę. Disney TV Animation postanowił to zmienić i dał szansę kolejnej kobiecie. W zeszłym roku, Daron Nefcy, absolwentka CalArts otrzymała zielone światło na stworzenie własnej serii „Star vs. The Forces of Evil”.

Bohaterką serialu jest Star Butterfly – nastoletnia księżniczka z innego świata, która próbuje dopasować się do swojej nowej, ziemskiej rodziny Diaz. Wkrótce razem z synem Diazów – Marco będzie prowadziła walkę z siłami ciemności. Wszystko po to by chronić magiczną różdżkę, która jest w jej posiadaniu.

Premiera na Disney Channel i Disney XD zapowiedziana jest na rok 2015.

Zajawkę nakręconą na Comic Con można zobaczyć poniżej:

Nie jest to jednak wyjątek. O podobnej sytuacji pisaliśmy przy okazji zmiany polityki Cartoon Network – gdzie Rebecca Sugar otrzymała pozwolenie na stworzenie serialu „Steven Universe”, którego premiera odbyła się zaledwie w listopadzie 2013. Może kiedyś przemysł zapełni lukę, jaką jest niewielka liczba twórczyń seriali animowanych i nie będziemy musieli traktować takich informacji jako ważne wydarzenie w historii animacji.