Kolejne atracje 3. Se-Ma-For Film Festival oraz fotorelacja z otwarcia Se-Ma-For Muzeum Animacji

Za nami kolejny dzień festiwalu. Najważniejszym punktem wczorajszego dnia było otwarcie Se-ma-for Muzeum Animacji, które powstało na bazie dotychczasowego Muzeum Bajki. Fotorelacje z tego wydarzenia znajdziecie poniżej, jak i na profilu facebookowym Muzeum.

Za nami również przegląd animacji ze Słowacji, Litwy, Iranu, Estonii i Polski, spotkanie z białoruską animatorką Iriną Kodiukovą, projekcje filmów krótkometrażowych wytwórni Aardman oraz pokaz prac Edwarda Sturlisa z okazji 65 lecia Se-Ma-Fora.

A na co możemy liczyć dnia dzisiejszego?

Już za kilka minut rozpoczyna się pokaz filmów w Poranku dla najmłodszych. O 11:15 odbędzie się Konferencja Naukowa Ojcowie Naszej Animacji, o 12:00 Visegrad Animation Forum w Grand Hotel, a godzinę później spotkanie z Jurate Leikaite w Szkole Filmowej.

Następnie w Silver Screen przegląd animacji eksperymentalnej z okazji 65 lat Se-Ma-Fora, c.d. Konkursu Międzynarodowego, przegląd Animacji po sąsiedzku z Białorusi, Węgier i Rosji, spotkanie z twórcami „Wilq Superbohater” oraz pokazy Robot Chicken:Star Wars i Walki w Klatkach Część 2