Kolejne informacje o „The Prophet”

Prophet okładkaPojawiają się coraz to nowsze informacje o animowanej adaptacji bestsellera „The Prophet” czyli zbioru 26 esejów Kahlila Gibrana. Film zostanie wyprodukowany przez studio Ventanarosa należące do Salmy Hayek. Według założeń Hayek, w tym ambitnym projekcie ma wziąć udział kilkunastu reżyserów, z których każdy wyreżyseruje jeden bądź kilka rozdziałów połączonych wspólnym motywem.

W tej chwili wiadomo jest, że reżyserować będą: Sylvain Chomet („Trio z Belleville”), John Stevenson („Kung Fu Panda”), Marjane Satrapi („Persepolis”), Chris Landreth („Ryan”), Tomm Moore („Sekret księgi z Kells”), Nina Paley („Sita Sings the Blues”), Bill Plympton („Guard Dog”), Kunio Kato („Tsumiki no ie”), Roger Allers („Król Lew”), Mohammed Saeed Harib („Freej”) i Joan Gratz („Mona Lisa Descending a Staircase”).

Participant Media, Doha Film Institute, MyGroup Lebanon, FFA Private Bank, JRW Entertainment i Code Red Productions przekażą dofinansowanie na produkcję filmu.

„The Prophet” został oryginalnie wydany w 1923 roku, od tamtej pory sprzedał się w ponad 100 milionach egzemplarzy. Jest to historia proroka, Al-Mustafy, który oczekując na statek, jaki ma go odwieźć do domu po 12-letniej tułaczce, wraz z grupą ludzi wdaje się w rozmowę o życiu i doświadczeniach.