Konkurs na plakat festiwalu Euroshorts 2012

euroshortyFundacja Młodego Kina ogłasza konkurs na plakat festiwalu Eurtoshorts 2012.

Euroshorts to jedna z najważniejszych imprez w Polsce, prezentująca polskie i zagraniczne produkcje krótkometrażowe. Euroshorts istnieje już od 21 lat i ma charakter objazdowy. Od początku swojego istnienia festiwal dotarł do ponad 50 polskich miast i zgromadził prawie pół milionową widownię. Na festiwalu prezentowane są filmy fabularne, dokumentalne, animowane, eksperymentalne i reklamowe. Hasło tegorocznej edycji to „Euroshorts 2012 – Filmy, które musisz zobaczyć”.

Na projekt plakatu Fundacja Młodego Kina czeka do 20 września 2012 roku. W konkursie mogą wziąć udział artyści plastycy oraz studenci ASP lub innych szkół plastycznych. Projekt należy podesłać w formie .jpeg w małym formacie, wraz z krótką notatką o autorze na adres: plakat@euroshorts.pl

Autor zwycięskiej pracy musi dostarczyć pracę w postaci gotowej do druku (format B1, w CMYK).

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę kompleksową: publikację plakatu w dużych nakładach, promocję twórczości autora w ramach premiery i replik festiwalu oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.

Jeżeli żaden z projektów nie zyska uznania Jury, w skład którego wchodzą filmowcy związani z Fundacją, graficy oraz krytycy sztuki – nagroda nie zostanie przyznana.

Kontakt: Fundacja Młodego Kina, 0-507 014 857.
Strona internetowa: www.euroshorts.pl