Konosuke Uda pracuje nad kolejnym filmem

nijiiro„Niji-Iro Hotaru: Eien no Natsu Yasumi” („Rainbow-Colored Fireflies: The Eternal Summer Vacation”) będzie nowym filmem wyreżyserowanym przez Konosuke Uda, dotychczas znanego głównie z prac nad „Galaxy Express 999” oraz seriami „Kindaichi Shounen no Jikenbo” i „Sailor Moon”. 

„Tęczowe świetliki” to animowana adaptacja mangi autorstwa Masayuki Kawaguchi. Historia kręci się wokół chłopca, który wraca nad tamę nad którą kiedyś łapał owady wraz ze swoim zmarłym ojcem. Gdy nastaje wieczór i zapalają się latarnie, chłopak przenosi się w przeszłość o trzydzieści lat, do czasów gdy zamiast tamy istniała tam wioska. Bohater poznaje jej mieszkańców i zakochuje się w tamtejszej dziewczynie.

Warto zaznaczyć, że motyw przenosin w czasie i zakochania się w przeszłości wykorzystał również Jiro Taniguchi w mandze „Odległa dzielnica”. Po zwiastunie „Niji-Iro Hotaru” daje się odczuć pewne nawiązania do klimatu klasycznych filmów studia Ghibli „Omoide Poro Poro” i „Umi ga Kikoeru”. Zobaczcie zwiastun i oceńcie sami. Premiera kinowa w maju. Producentem jest studio Toei Animation.