„Kot w Paryżu” i „Obraz” w kinach w całej Polsce

4 Przeglądu Nowego Kina Francuskiego8 maja w kinie Muranów w Warszawie rozpocznie się 4 Przegląd Nowego Kina Francuskiego.

Przegląd Nowego Kina Francuskiego to Francja w pigułce dziesięciu najlepszych filmów ostatnich lat. Podczas przeglądu zaprezentowane zostaną filmy autorstwa uznanych reżyserów, jak i młodych, nie odkrytych talentów francuskiego kina.

Po raz pierwszy podczas Przeglądu zostaną pokazane dwa filmy animowane – „Obraz” w reżyserii Jeana-Francoisa Laguionie oraz „Kot w Paryżu” produkcji francuskiego studia animacji Folimage.

Kot w Paryżu Le_Table_Warszawski Festiwal Filmowy

 

 

 

 

 

Przegląd potrwa w dniach 8-15 maja w Kinie Muranów w Warszawie, a następnie od 10 maja do 27 czerwca w kinach w całej Polsce: we Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Zamościu, Katowicach, Kraśniku, Olsztynie, Gdański, Krakowie i Szczecinie. 

CO: 4 Przegląd Nowego Kina Francuskiego
GDZIE: kina w całej Polsce (Warszawa, Wrocław, Lublin, Łódź, Poznań, Zamość, Katowice, Kraśnik, Olsztyn, Gdańsk, Kraków i Szczecin)
KIEDY: 8-15.05,2013 – Kino Muranów | 10.05-27.06.2013 –  kina w całej Polsce

Organizatorami Przeglądu są Instytut Francuski w Polsce oraz Gutek Film.  Po więcej informacji zapraszamy na: muranow.gutekfilm.pl | institutfrancais.pl