Krakow Summer Animation Days

Krakow Summer Animation DaysKrakow Summer Animation Days – to impreza plenerowa – przegląd najlepszych światowych i polskich animacji – w trakcie której cały Kraków ożywa animacyjnie. Trzydniowa impreza, której początki sięgają 2009 roku, jest organizowana przez Stowarzyszenie Rotunda i Grupę Manta, oraz Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima.

Krakow Summer Animation Days to hołd i pewnego rodzaju święto animacji, podczas którego prezentowane są przede wszystkim festiwale animacji, firmy produkcyjne i wybitni artyści związani z filmem animowanym.

W trakcie poprzednich edycji zaprezentowane zostały najlepsze światowe animacje wyróżnione na największych festiwalach animacji w Polsce i na Świecie. Widzowie mogli zobaczyć laureatów takich festiwali jak:
– Festiwal KECSKEMET (Węgry);
– Festiwal ANIFEST z Trebonia (Czechy);
– International Animated Film Festival „ANNECY” (Francja);
– Festiwal Anima Mundi (Brazylia);
– Festiwal CICDAF (Chiny);
– OFAFA (Polska);
– Animator (Polska);
– Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima (Polska).

Wydarzenie powstało w oparciu o doświadczenia i sugestie wypływające z Festiwalu Etiuda&Anima, który cieszy się w Krakowie dużą popularnością.

Głównym założeniem imprezy jest wyjście do ludzi, ukazanie animacji turystom i innnym osobom, które nie są obeznane z tym fragmentem sztuki. Krakow Summer Animation Days to coś więcej niż animacje – mówią o wydarzeniu organizatorzy i dodają – To obrazy, które wprowadzą widza w świat wyimaginowanych postaci, oryginalnych scenariuszy, doskonałych efektów specjalnych i niepowtarzalnych walorów artystycznych.

W programie festiwalu znaleźć można zarówno animacje klasyczną jak i komputerową, wycinankową, wyszywankową oraz animacje lalkowe. Wyraźnie widoczna jest też odmienność kulturowa odzwierciedlająca się w dziełach pochodzących z tak różnych krajów jak Estonia, Chiny, Francja, Brazylia, Czechy czy też Japonia.

Organizatorzy festiwalu w kolejnych latach zamierzają rozszerzyć i urozmnaicić formułę imprezy. W planach znajdują się pokazy animacji na żywo, pokazy plenerowe z muzyką na żywo, warsztaty dla dzieci i młodzieży. Krakow Summer Animation Days ma stanowić okazję do spotkań z dziełami światowej klasy animacji i z najciekawszymi zjawiskami z tej dziedziny twórczości.

Więcej o imprezie znajdziesz na stronie Krakow Summer Animation Days >>

Krakow Summer Animation Days IKrakow Summer Animation Days 2Krakow Summer Animation Days 34_Krakow_Summer_Animation_Days