Król Julian na zakończenie Festiwalu ANIMOCJE

Animocje 2014[materiały prasowe]
W sobotę (12.04) mocnym akcentem zakończy się 4. edycja Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Ostatni dzień Festiwalu otworzy o godz. 11.00 pokaz dla dzieci filmu „Planeta 51”. W południe zapraszamy do MCK na spotkanie z Jarosławem Boberkiem, który odbierze pierwszą nagrodę za szczególne osiągnięcia w dubbingu animacji. Aktor znany jest w całym kraju jako Król Julian z „Madagaskaru”. Jest też prawdziwym rekordzistą jeśli chodzi filmowe role dubbingowe, których ma na koncie blisko 250. Otwarte spotkanie z aktorem odbędzie się o godz. 12.30 w Kawiarni Szpulka MCK.

W tym samym czasie na sali kinowo-widowiskowej MCK odbędzie się panel z udziałem twórców gier komputerowych pn. „Gra komputerowa-druga twarz animacji”. Szczegółowy program prezentacji dostępny jest na stronie MCK.

To oczywiście nie koniec atrakcji Festiwalu ANIMOCJE. O godz. 19.30 zapraszamy na galę zamknięcia Festiwalu podczas której Jury ogłosi wyniki konkursu o Bydgoską Nagrodę dla Filmu Animowanego, w którym startuje 28 tytułów z Polski i Czech. Po ogłoszeniu wyników odbędzie się projekcja nagrodzonych filmów oraz pokaz efektów pracy uczestników trzydniowych warsztatów animacji 3D i poklatkowej, dubbingu animacji, które od środy odbywają się w MCK.

Festiwal zakończy koncert 3moonboys. Koncert rozpocznie się o godz. 20.30 i wstęp na niego jest bezpłatny.
Centrum festiwalowym ANIMOCJI jest budynek MCK przy ul. Marcinkowskiego 12 i działające w nim Kino Orzeł.