„Letni sen” i marchewki

Podziel się wspomnieniem z Se-ma-foremW ubiegły piątek 13 lipca w Galerii OFF Piotrkowska odbył się uroczysty wernisaż inaugurujący wystawę „Letni sen”. W trakcie wernisażu uczestnicy oglądali z zachwytem elementy artystycznej instalacji stworzone przez Joanne Biela Garrido oraz uczestniczyli w innych atrakcjach. Więcej o tym co się działo podczas otwarcia wystawy „Letni sen” poniżej.

[materiały prasowe]
W piątkowy wieczór uroczystym wernisażem zainaugurowaliśmy wystawę „Letni sen” w Galerii OFF Piotrkowska prezentującą część kolekcji obecnie remontowanego Muzeum Bajki Se-ma-for. Całość zaaranżowała łódzka artystka Joanna Biela Garrido. Scenografie i lalki z filmów: Miś Uszatek, Colargol, Piotruś i wilk, Przygody Małego Pingwina Pik Poka i Trzy Misie dzięki jej wyobraźni nabrały zupełnie nowego wymiaru. Stały się elementem artystycznej instalacji i zachwycają nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych.

letni_sen1
Na uczestników wernisażu czekały specjalnie przygotowane doniczki, w których wspólnie sialiśmy marchewki, które rosną 3 miesiące, czyli tyle, ile trwać będzie remont Muzeum. Każda doniczka, opatrzona logotypem nowego Muzeum, została podpisana przez swojego „plantatora”. Marchewki powędrowały do znanych łódzkich lokali, m.in. Biblioteki, Cafe Wolność, Piwoteki i Spalonych Słońcem. Pozostaną tam aż do października, kiedy to wrócą do Se-ma-fora i zostaną wspólnie skonsumowane w trakcie imprezy otwarcia Se-ma-for Muzeum Animacji (SMA).

latni_sen2 

 

Se-ma-for Muzeum Animacji (SMA) będzie nowoczesnym, multimedialnym muzeum, w którym każdy będzie mógł doświadczyć z bliska niezwykłego zjawiska animacji. Nowa ekspozycja ma zachęcać do aktywnego uczestnictwa i współtworzenia wystawy. Odwiedzający będą, m.in. mogli stworzyć własną krótką animację lub podzielić się z nami eksponatami z domowego archiwum.

letsni_sen3
Otwarcie letniej wystawy rozpoczęło również akcję „Podziel się wspomnieniem z Se-ma-forem”. Każdy, kto chce wzbogacić przyszłą kolekcję muzealną może przekazać swoje pamiątki związane z Se ma-forem i filmem animowanym. Zostanie uhonorowany dyplomem oraz wymieniony na tablicy darczyńców w muzeum. Eksponaty można przynosić do siedziby Se-ma-fora (ul. Tuwima 54) lub do Galerii OFF Piotrkowska.

Wystawa „Letni sen” będzie gościć w Galerii OFF Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) do 31 sierpnia. Można ją odwiedzać codziennie pomiędzy 12.00 a 20.00.