Marta Pajek poprowadzi warsztaty Anima Art na Festiwalu Ofafa 2013

Jak co roku, podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych, Studium Anima Art prowadzi trzydniowe warsztaty animacji filmowej.

W czasie warsztatów uczestnicy będą mogli zetknąć się z różnorodnymi formami animacji klasycznej (technika wycinanki, rysunkowa, sypanka). Warsztaty w założeniu wprowadzą uczestników nie posiadających doświadczenia w arkana animacji, uzmysłowią jej wielowarstwowy i złożony charakter oraz bardzo szerokie możliwości kreacyjne, a osobom nieco bardziej zaawansowanym plastycznie pozwolą na poszerzenie dotychczasowych doświadczeń o problem czasu (działanie plastyki w czasie), tak aby każdy uczestnik mógł samodzielnie stworzyć krótki film.

Warsztaty z Martą Pajek na Festiwalu Ofafa 2013
Snępowina - Marta Pajek

Ponadto, w tym roku gościem warsztatów będzie Marta Pajek, jedna z najwybitniejszych twórczyń ostatniej dekady, zdobywczyni wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród. W czasie dwugodzinnego wykładu wprowadzi uczestników w tajniki produkcji swojego ostatniego filmu pt. Snępowina. Uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać z autorką i poznać „od kuchni” warsztat filmowy. Efekt finalny warsztatów będzie zaprezentowany podczas uroczystości zamykającej festiwal OFAFA.

Termin:
14 – 16 marzec godz. 10 – 17

Miejsce:
Policealne Studium Plastyczne Anima Art.
Ul. Zamoyskiego 29, Kraków

Zapisy:
Ilość miejsc ograniczona.

Chęć uczestnictwa należy zgłosić w terminie do 13 marca na adres:
festiwal@ofafa.pl lub telefonicznie 601 86 48 43.