Międzynarodowy Festiwal Filmowy „ZOOM – Zbliżenia”

Plakat 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM - ZbliżeniaJuż niedługo (23-26.02.2012) w Jeleniej Górze odbędzie się 15 edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „ZOOM – Zbliżenia”.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy „ZOOM – Zbliżenia” to znaczące i poważne wydarzenie kulturalne zaliczane do wąskiego grona najważniejszych i największych tego typu w Polsce.

 Celem festiwalu jest przedstawienie kultury, języka filmowego, wymiana idei oraz prezentacja i promocja niezależnej sztuki filmowej.

W ramach festiwalu odbędą się różnego rodzaju warsztaty, projekcje konkursowe i pokazy specjalne, panele dyskusyjne oraz otwarte dla widzów obrady jury i spotkania z twórcami. Przewidziano także imprezy towarzyszące.

Konkurs filmowy MFF „ZOOM – Zbliżenia” jest imprezą otwartą – formuła konkursu dopuszcza udział rozmaitych form – filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i najróżniejszych eksperymentów realizowanych przy pomocy kamery. Nie ma żadnych ograniczeń tematycznych.

W trakcie trwania konkursu przewidziane są następujące nagrody dla wszystkich kategorii łącznie:
-Grand Prix;
-Nagroda za najlepszą fabułę;
-Nagroda za najlepszy dokument;
-Nagroda za najlepszą animację;
-Nagroda za najlepszy teledysk/eksperyment/impresję;
-Dodatkowo zostaną przyznane nagrody za najlepszy film w kategoriach: film niezależny, film studencki, film amatorski oraz wyróżnienia i nagrody specjalne;
-oraz przewidziane jest przyznanie nagrody w kategorii „Made in Karkonosze”, adresowanej do twórców z regionu jeleniogórskiego.

Szczegóły programu festiwalu na stronie ZOOM – Zbliżenia >>