Myszka Mickey powraca w nowej odsłonie

Disney w końcu postanowił odświeżyć swoją największą gwiazdę – Myszkę Miki. Stworzona przez Walta Disneya i Uba Iwerksa mysz została po raz pierwszy przedstawiona w krótkometrażówce „Steamboat Willie”. Przez lata królowała na ekranach kin i telewizorów w licznych filmach i programach dla dzieci.

„Croissant de Triomphe” jest pierwszą krótkometrażówką z 19-odcinkowej serii. Akcja pierwszego shorta przedstawia Miki w szalonym wyścigu przez Paryż, próbującego dostarczyć croissanty dla Minnie pracującej w małej kawiarence w centrum miasta. Mickey w kolejnych odcinkach odwiedzi również inne miasta jak Nowy Jork, Pekin, Santa Monicę, Tokio, czy Wenecję. Zobaczyć w nich będzie można również inne znane postacie disney’owskiego uniwersum: Myszkę Minnie, Kaczora Donalda, kaczkę Daisy, Goofy’ego i psa Pluto.

Nowa seria rysowana jest w klasycznym stylu kreskówek z lat 30. i osadzona w realistycznych współczesnych tłach. Każdy kolejny odcinek prezentuje przygody Mickey’ego w różnych sytuacjach i otoczeniu.

Za realizację serii odpowiadają: Paul Rudis – reżyser i producent wykonawczy; Aaron Springer i Clay Morrow – reżyserzy oraz Joseph Holt który sprawuje nadzór artystyczny nad całym projektem.

Oficjalna premiera zapowiedziana jest na 28 czerwca 2013 r. na Disney Channel, Disney.com i WATCH Disney Channel.