Nabór Projektów na „Euro Connection” 2013

EURO_CONNECTION_2013Trwa nabór projektów na Europejskie Forum Koprodukcji Filmów Krótkometrażowych – Euro Connection 2013, które odbędzie się 5 lutego 2013 roku w Clermont-Ferrand we Francji.

Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Europie, która zrodziła się z potrzeby wsparcia produkcji krótkometrażowej. Organizatorzy Targów Filmu Krótkometrażowego postanowili zaprosić do udziału w tegorocznym Forum 16 europejskich państw, z których każde będzie miało szansę zaprezentowania jednego projektu podczas pitchingu w Clermont-Ferrand.

Głównym celem pitchingu jest stworzenie europejskiej sieci kontaktów, ułatwiającej producentom filmu krótkometrażowego dotarcie do dystrybutorów, stacji telewizyjnych oraz pozyskanie dodatkowych źródeł finansowania produkcji.

 Aby wsiąść udział w naborze projektów, należy spełnić kilka warunków:
– projekt musi być produkcji polskiej
– projekt musi dotyczyć krótkometrażowego filmu fabularnego, dokumentalnego lub animowanego (o czasie trwania nie dłuższym niż 40 minut)
– część finansowania projektu musi być zagwarantowana ze źródeł pochodzących z kraju produkcji
– producent lub jego przedstawiciel z ekipy filmowej musi osobiście zaprezentować projekt na pitchingu w Clermont-Ferrand
– początek zdjęć musi mieć miejsce nie wcześniej niż w czerwcu 2013
– producent projektu musi być zainteresowany znalezieniem europejskiego koproducenta

Konkursy zostaną przeprowadzone lokalnie, a projekty, zakwalifikowane do prezentacji podczas Forum wybiorą komisje w poszczególnych krajach. W efekcie w pitchingu we Francji powalczy 16 ekip filmowych.

Termin nadsyłania aplikacji mija 31 października 2012 roku. Do tego czasu projekty muszą trafić do Krakowskiej Fundacji Filmowej (koordynatora projektu w Polsce).

KONTAKT:
Krakowska Fundacja Filmowa
Basztowa 15/82
31-143 Krakow
Tel./fax +48122946945

 Więcej szczegółowych informacji na stronie www.polishshorts.pl