Nominacje do nagrody Daytime Emmy

Nominacje-do-2012-Daytime-EmmyThe National Academy of Television Arts & Sciences opublikowało listę nominowanych do corocznych Daytime Entertainment Emmy Awards. Nominacje zostały ogłoszone na żywo przez Kathy Lee i Hoda w programie Today Show.

Daytime Entertainment Emmy Awards przyznawane są za wyjątkowe osiągnięcia we wszystkich dziedzinach dziennej produkcji telewizyjnej nadawanej od godz. 2 nad ranem do godz. 18 popołudniu.

Dużym zaskoczeniem okazała się nominacja do pierwszej nagrody Emmy dla legendarnej aktorki użyczającej swojego głosu do wielu produkcji animowanych June Foray. Aktorka została nominowana w kategorii Wybitni Wykonawcy za rolę Pani Cauldron w „The Garfield Show”.

Pełna lista kategorii konkursowych zawierających program animacyjny:

OUTSTANDING CHILDREN’S ANIMATED PROGRAM
„Ciekawski George” (PBS)
„Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości” (Nickelodeon)
„Peep & the Big Wide World” (PBS)
„Pingwiny z Madagaskaru” (Nickelodeon)
„Sid the Science Kid” (PBS)
„SpongeBob Kanciastoporty” (Nickelodeon)

NEW APPROACHES – DAYTIME CHILDREN’S
„Cyberłowcy” (PBS)
„Design Squad” (PBS)
„Fizzy’s Lunch Lab” (PBS)
„Noah Comprende” (PBS)

OUTSTANDING PRE-SCHOOL CHILDREN’S SERIES
„Trzecia, róg Ptasiej” (Disney Channel)
„Ulica Sezamkowa” (PBS)
„Super WHY!” (PBS)
„Wspaniałe zwierzaki” (Nickelodeon)
„Yo Gabba Gabba!” (Nickelodeon)

OUTSTANDING SPECIAL CLASS ANIMATED PROGRAM
„Fanboy i Chum Chum” (Nickelodeon)
„Transformers: Prime” (The Hub)

OUTSTANDING PERFORMER IN AN ANIMATED PROGRAM
June Foray jako Mrs. Cauldron w „The Garfield Show” (Cartoon Network)
James Hong jako Mr. Ping w „Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości” (Nickelodeon)
Jeff Bennett jako Kowalski w „Pingwiny z Madagaskaru” (Nickelodeon)
Rodger Bumpass jako Squidward in „SpongeBob Kanciastoporty” (Nickelodeon)

OUTSTANDING DIRECTING IN AN ANIMATED PROGRAM
„Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości” (Nickelodeon)
„Pingwiny z Madagaskaru” (Nickelodeon)
„SpongeBob Kanciastoporty” (Nickelodeon)
„Transformers: Prime” (The Hub)

OUTSTANDING INDIVIDUAL ACHIEVEMENT IN ANIMATION
Joel Fajnor, Art Director, „Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości” (Nickelodeon)
Ernie Gilbert, Character Designer, „Turbo Dudley – psi agent” (Nickelodeon)
Christophe Vacher, Supervising Color Designer,  „Transformers: Prime” (The Hub)

OUTSTANDING ACHIEVEMENT IN MUSIC DIRECTION AND COMPOSITION
„Ciekawski George”  (PBS)
„Pingwiny z Madagaskaru” (Nickelodeon)
„Turbo Dudley – psi agent” (Nickelodeon)
„Wspaniałe zwierzaki” (Nickelodeon)

OUTSTANDING ORIGINAL SONG – CHILDREN’S AND ANIMATION
„Todos Juntos Finale Song” z „Dora poznaje świat” (Nickelodeon)
„Becoming Popular (The Pony Every Pony Should Know)” z „My Little Pony: Przyjaźń to Magia” (The Hub)
„May The Best Pet Win” z „My Little Pony: Przyjaźń to Magia” (The Hub)
„Off the Clock” z „Pingwiny z Madagaskaru”  (Nickelodeon)
„In the Happy Little Land of Hoboken Surprise” z „Pingwiny z Madagaskaru” (Nickelodeon)
„Don’t Give Up” z „Ulicy Sezamkowej” (PBS)

OUTSTANDING WRITING IN ANIMATION
„Przyjaciele z podwórka” (Nickelodeon)
„Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości” (Nickelodeon)
„Marta mówi” (PBS)
„Pingwiny z Madagaskaru” (Nickelodeon)
„WordGirl” (PBS)

OUTSTANDING WRITING IN A CHILDREN’S SERIES
„Trzecia, róg Ptasiej”  (Disney Channel)
„The Electric Company” (PBS)
„Ulica Sezamkowa” (PBS)
„Wild Kratts” (PBS)
„Wspaniałe zwierzaki” (Nickelodeon)

OUTSTANDING CASTING FOR AN ANIMATED SERIES OR SPECIAL
„Bąbelkowy świat gupików” (Nickelodeon)
„Jake i piraci z Nibylandii” (Disney Channel)
„Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości” (Nickelodeon)

OUTSTANDING SPECIAL CLASS SHORT FORMAT DAYTIME PROGRAM
„The Bay” (Blip.tv)
Disney „A Poem Is…” (Disney Channel)
Nickelodeon’s All Together Now Anti Bullying Campaign: „Dora the Explorer Interstitial” (Nickelodeon)
„The Time I…”(Dyslexia) (Disney Channel)
„The Time I…”(Shoes) (Disney Channel)

OUTSTANDING ACHIEVEMENT IN SOUND EDITING – ANIMATION
„Hot Wheels: Battle Force 5” (Cartoon Network)
„Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości” (Nickelodeon)
„Pingwiny z Madagaskaru” (Nickelodeon)
„SpongeBob Kanciastoporty” (Nickelodeon)

OUTSTANDING ACHIEVEMENT IN SOUND MIXING – ANIMATION
„Hot Wheels: Battle Force 5” (Cartoon Network)
„Transformers: Prime” (The Hub)
„Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości” (Nickelodeon)
„Monster High” (Nickelodeon)
 „Transformers: Prime” (The Hub)

 

Dodaj komentarz »

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *