Nominacje do pierwszych Europejskich Nagród Animacji

Europejskie Nagrody Animacji - Emile AwardsPeter Lord, prezes European Animation Awards Association (i współzałożyciel studia Aardman Animations) ogłosił w poniedziałek 6 listopada nominacje do pierwszych Europejskich Nagród Animacji – Emile Awards.

Emile Awards to ogólnoeuropejska inicjatywa, nagradzająca różnorodność i osiągnięcia w dziedzinie animacji ze Starego Kontynentu.

Z 500 zgłoszonych filmów wybrano 48. Będą one rywalizować w 16 kategoriach, spośród których można wyróżnić 5 głównych sekcji: film animowany, krótkometrażowy, studencki, film na zlecenie i produkcja telewizyjna. Dodatkowo przyznana zostanie nagroda specjalna – Lotte Reiniger Lifetime Achievement Award, nagradzająca osoby za ich życiowy wkład w sztukę animacji. Pierwszym odbiorcą tego wyróżnienia będzie kanadyjsko-brytyjski reżyser i animator Richard Wiliams, znany z takich klasyków jak „Kto wrobił królika Rogera?” czy „Złodziej z Bagdadu”.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 8 grudnia podczas Emile Awards we Francji.

Poniżej lista nominacji:

FILM STUDENCKI:

Najlepszy film studencki
„O Matko!” – Paulina Ziolkowska (Polska)
„Merlot” – Marta Gennari & Giulia Martinelli (Włochy)
„About A Mother” – Dana Velikovskaya (Rosja)

FILM NA ZLECENIE:

Najlepszy film na zlecenie
„The Story of an Idea” – FX Goby (Wielka Brytania)
„Otto: Time” – Marc Craste / Studio AKA (Germany)
„The Last Job on Earth” – Moth Studio (Wielka Brytania)

FILM KRÓTKOMETRAŻOWY:

Najlepszy krótkometrażowy film animowany
„Chulyen, A Crow’s Tale” (Francja)
„Among the Black Waves” (Rosja)
„The Burden” (Szwecja)

Najlepszy projekt tła i kreacja postaci w filmie krótkometrażowym
„Peripheria” – David Coquard-Dassault (Francja)
„Manivald” – Chintis Lundgren (Estonia, Chorwacja, Kanada)
„Reve d’enfant” – Christophe Gérard (France)

PRODUKCJA TELEWIZYJNA:

Najlepsza produkcja telewizyjna (najlepszy reżyser)
„Revolting Rhymes” – Jakob Schuh & Jan Lachauer (Wielka Brytania)
„Idziemy na niedźwiedzia” – Joanna Harrison, Robin Shaw (Wielka Brytania)
„Niesamowity świat Gumballa”  – Ben Bocquelet & Mic Graves (Wielka Brytania)

Najlepszy projekt tła i kreacja postaci w produkcji telewizyjnej
„Hej Duggee – Season 2” – Grant Orchard (United Kingdom)
„Puffin Rock – Season 2” – Maurice Joyce (Ireland)
„Ernest i Celestyna” – Jean-Christophe Roger & Julien Chheng (Francja, Belgia, Luksemburg)

Najlepsza animacja postaci w produkcji telewizyjnej
„Revolting Rhymes” – Jakob Schuh & Jan Lachauer (Wielka Brytania)
„Idziemy na niedźwiedzia” – Joanna Harrison, Robin Shaw (Wielka Brytania)
„Niesamowity świat Gumballa” – Ben Bocquelet & Mic Graves (Wielka Brytania)

Najlepszy scenariusz w produkcji telewizyjnej
„My Knight and Me” – Joeri Christiaen (Francja)
„Niesamowity świat Gumballa”  – Ben Bocquelet & Mic Graves (Wielka Brytania)
„Na tropie króla lasu – Sezon 2” – Jean Cayrol & Hugo Guitard (Francja)

Najlepsyze storyboard w produkcji telewizyjnej
„Revolting Rhymes” – Jakob Schuh & Jan Lachauer (Wielka Brytania)
„Niesamowity świat Gumballa” – Ben Bocquelet & Mic Graves (Wielka Brytania)
„Baranek Shaun – Season 5” – Will Becher (United Kingdom)

Najlepsza ścieżka dźwiękowa w produkcji telewizyjnej
„My Knight and Me” – Joeri Christiaen (Francja)
„Lastman” – Jérémie Perrin (Francja)
„Right After School” (Francja)

FILM ANIMOWANY:

Najlepszy film animowany (Najlepszy reżyser)
„Czerwony żółw” – Michael Dudok de Wit (Francja, Belgia, Japonia)
„The Big Bad Fox and other tales” – Benjamin Renner & Patrick Imbert (Francja, Belgia)
„Nazywam się Cukinia” – Claude Barras (Francja, Szwajcaria)

Najlepszy projekt tła i kreacja postaci w filmie animowanym
„Psychonauci, zapomniane dzieci” – Pedro Rivero, Alberto Vázquez (Hiszpania)
„Daleko na północy” – Rémi Chayé (Francja, Dania)
„Ethel & Ernest” – Roger Mainwood (Zjednoczone Królestwo, Luksemburg)

Najlepsza animacja postaci w filmie animowanym
„Ethel & Ernest” – Roger Mainwood (Zjednoczone Królestwo, Luksembur
„Dziewczyna bez rąk” – Sébastien Laundenbach (Francja)
„Czerwony żółw” – Michael Dudok de Wit (Francja, Belgia, Japonia)

Najlepszy scenariusz w filmie animowanym
„Ethel & Ernest” – Roger Mainwood (Zjednoczone Królestwo, Luksembur
„Louise nad morzem” – Jean-François Laguionie (Francja, Kanada)
„Nazywam się Cukinia” – Claude Barras (Francja, Szwajcaria)

Najlepszy storyboard w filmie animowanym
„Psychonauci, zapomniane dzieci” – Pedro Rivero, Alberto Vázquez (Hiszpania)
„Daleko na północy” – Rémi Chayé (Francja, Dania)
„Czerwony żółw” – Michael Dudok de Wit (Francja, Belgia, Japonia)

Najlepsza ścieżka dźwiękowa w filmie animowanym
„Nazywam się Cukinia” – Claude Barras (Francja, Szwajcaria)
„Daleko na północy” – Rémi Chayé (Francja, Dania)
„Dziewczyna bez rąk” – Sébastien Laundenbach (Francja)

Dodaj komentarz »

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *