Nowości na platformie internetowej Netflix

Netflix, największa na świecie platforma internetowa oferująca wypożyczanie filmów poprzez media strumieniowe, zapowiedziała trzy nowe seriale animowane: „The Knights of Sidonia”, „Ever After High” oraz „Dinotrux”.

The Knights of Sidonia„The Knights of Sidonia” opowiada o genetycznie zmodyfikowanych pilotach mechów walczących ze zmiennokształtnymi obcymi w obronie resztki rodzaju ludzkiego. Historia oparta jest na mandze o tym samy tytule, autorstwa Tsutomu Nihei. Pierwsze 12 odcinków nowej seriii w wersji z napisami i dubbingiem dostępne są wyłącznie na Netflix od 4 lipca.

Ever after high„Ever After High” to inernetowy serial animowany śledzący losy nastoletnich potomków najbardziej znanych postaci z bajek, które muszą zmierzyć się licealnymi zadaniami oraz ze swoim przeznaczeniem. Jest to spin-off popularnej serii „Monster High”, będący częścią franczyzy Mattela i wykorzystujący postacie lalek. Serial składa się z 12 odcinków, którego premiera na Netflix  zapowiedziana jest na rok 2015, w raz z premierą filmu animowanego „Ever After High Spring Unsprung”.

Dinotrux„Dinotrux” również zadebiutuje na platformie Netflix w 2015 roku. Jest to serial oparty na serii książek dla dzieci autorstwa Chrisa Galla. Fabuła opowiadać będzie o dwóch przyjaciołach, którzy żyją w świecie pełnym kreatur stworzonych z połączenia dinozaurów i ciężarówek.