Nowy mini film ze Smerfami w roli głównej

The Smurfs The Legend Of Smurfy Hollow„Smerfy 2” od kilku dni goszczą na ekranach polskich kin. Druga część sławnych na całym świecie niebieskich stworków okazała się nie tak dużym hitem box office’u na jaki liczyło studio. Nie zniechęciło to jednak Sony Pictures Animation, które zapowiedziało już nowy, w większości rysowany mini film animowany (22-minutowy short).

„The Smurfs: The Legend Of Smurfy Hollow” to zasadniczo kombinacja animacji komuperowej 3D i rysunkowej, stworzona  w oparciu o komiksowy oryginał autorstwa Peyo. Film został wybrany w oficjalnym konkursie na tegorocznym festiwalu w Annecy, jego producentem została Mary Ellen Bauder, a za reżyserię odpowiada Stephan Franck (animator „Stalowego giganta”, „Osiem szalonych nocy” czy „Jak ukraść księżyc”).

The Smurfs The Legend Of Smurfy Hollow
"The Smurfs The Legend Of Smurfy Hollow"

 

W nowym filmie swoich głosów użyczyli Alan Cumming (Smerf Śmiałek), Fred Armisen (Smerf Ważniak), Anton Yelchin  (Smerf Ciamajda) oraz Hank Azaria jako Gargamel. Krótkometrażówka o niebieskich stworkach ukaże się na Home Video 10 września 2013 roku, a jej premiera telewizyjna przewidziana jest na październik. 

The Smurfs The Legend Of Smurfy Hollow
"The Smurfs The Legend Of Smurfy Hollow" będzie kombinacją animacji komputerowej 3D i 2D.