Nowy projekt Cartoon Network i Lego

MixelsCartoon Network i Grupa LEGO ogłosiły prace nad nowym wspólnym projektem pt. „Mixels”. 

„Mixels” to nowa linia produktów o charakterze rozrywkowo-zabawkowym, łącząca w sobie część animacyjną (krótkometrażówki), gry wideo oraz serię kolekcjonerskich zestawów klocków.

„To kolejny krok w ewolucji Cartoon Network Studios i sposobu w jaki rozwijamy oryginalne własności intelektualne” – komentuje Robert Sorcher, dyrektor programowy Cartoon Network i dodaje – „Połączenie na najwcześniejszym etapie kreacji sił swiatowej klasy animatorów i developerów gier z siłami zespołu LEGO, który zajmuje sie tworzeniem i projektowaniem produktów, zaowocowało niezwykle energetyzującą współpracą, która prezentuje moc twórczą drzemiacą w obu markach.”

Animowane shorty będą emitowane na antenie Cartoon Network oraz zostaną umieszczone na stronie internetowej www.cartoonnetwork.com.

Bohaterowie animowanych krótkometrażówek będą mieszać i łączyć się nawzajem, co zaowocuje powstaniem kreatywnych i zupełnie nieprzewidywalnych historii. Niedrogie mini zestawy do budowania Mixeli będą wprowadzane w przyszłym roku w trzech etapach. Uzupełnieniem zabawek i animacji będą aplikacje mobilne prezentujące świat Lego Mixels.

Premiera zapowiedziana jest na 2014 rok.