Nowy trailer animacji „Mały książę”

the-little-prince_1sheet_20-041Do sieci trafił właśnie drugi trailer filmu animowanego „Mały książę”.

„Mały książę” to animowana adaptacja klasycznej powieści autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry, wzbogacona o bardziej współczesne wątki, czego efektem jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, która samotnie wychowywana przez matkę zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym sąsiadem, Aviatorem. Starszy mężczyzna zabiera ją w podróż do pełnego magii świata, gdzie wszystko jest możliwe. Sam Aviator trafił tam dzięki dawnemu przyjacielowi – Małemu Księciu.

Za adaptację jednej z najsłynniejszych książek dla dzieci odpowiada producent Dimitri Rassam oraz reżyser Mark Osborne, twórca „Kung Fu Pandy” i filmowej wersji „Spongeboba”. Scenariusz do filmu napisała Irena Brignull, scenarzystka m.in. „Pudłaków”. Głosów postaciom użyczyli: Jeff Bridges, James Franco, Rachel McAdams, Paul Rudd, Marion Cotillard, Benicio del Toro, Ricky Gervais, Paul Giamatti, Albert Brooks i Mackenzie Foy. Film powstał w technice kombinowanej łącząc animację komputerową z animacją poklatkową.

Francuska premiera „Małego Księcia” zapowiedziana jest na koniec lipca 2015, ale film wcześniej zostanie pokazany na festiwalu Cannes.