O!PLA po raz 2! Pierwsze informacje

OFICJALNY PLAKAT O!PLA 2014 (autor_Alek Wasilewski)Dzięki niestrudzonym wysiłkom Piotra Kardasa (Animation Across Borders), pomysłodawcy i organizatora pierwszej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, również i w tym roku polska animacja autorska zagości w kilkunastu mniejszych i większych miejscowościach.

Malekino.pl po raz kolejny objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.  

Druga edycja festiwalu odbędzie się w dniach 21 marca – 31 maja 2014 w kilkunastu miastach Polski, a Wielki Finał w Muzeum Kinematografii w Łodzi (w dniach 5 – 8 czerwca 2014). 

Podobnie jak rok temu to widzowie zadecydują, kto otrzyma statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka.

W ramach festiwalu odbędzie się konkurs najnowszej polskiej animacji dla dorosłych, któremu towarzyszyć będą retrospektywy, projekcje dla dzieci i młodzieży, warsztaty animacji, koncerty, wernisaże, spotkania z twórcami.

Oficjalny plakat O!PLA 2014 - autor Alek Wasilewski
Oficjalny plakat O!PLA 2014 - autor Alek Wasilewski

 
O!PLA to festiwal polskiej animacji, którego głównym założeniem jest próba odzyskania kontaktu i (od)budowa relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską. To także promocja polskiej animacji w kraju i za granicą.

Oficjalna strona festiwalu: www.polskaanimacja.pl