Parauszek na znaczkach – więcej informacji

Zajączek Parauszek na znaczku pocztowymW tym tygodniu informowaliśmy, że Poczta Polska 30 maja wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy „Polski film animowany” przedstawiający bohatera łódzkiego studia Se-Ma-For „Zajączek Parauszek”.

„Zajączek Parauszek” nawiązuje w stylistyce do legendarnego „Misia Uszatka”, ale występujące w serialu postacie są zaprojektowane w nowocześniejszej konwencji. Serial jest koprodukcją polsko-szwajcarsko-brytyjską. Serial adresowany jest do dzieci w wieku od 3 do 7 lat i ma uczyć najmłodszych wrażliwości i przekazywać ważne życiowe wartości. Autorzy chcą pokazać dzieciom, na czym polega przyjaźń, czym jest mądrości, dlaczego warto być szlachetnym oraz uczuciowym, a także pokazywać pozytywne wzory do naśladowania.

Autorami scenariusza do pierwszych 26 odcinków Parauszka są Wojciech Próchniewicz, Antoni Bańkowski i Luc Toutounghi. Głównym reżyserem Zajączka jest Krzysztof Brzozowski. W mediach pojawiła się również informacja, że dystrybucją Parauszka zainteresowani są Japończycy.

Znaczek pocztowy z sympatycznym Zajączkiem jest wydany w formie bloku wraz z kopertą i datownikiem Pierwszego Dnia Obiegu FDC, stosowanym w Urzędzie Pocztowym Warszawa 1. Znaczek ma wartość 4,15 zł. Za projekt bloku, koperty i datownika odpowiedzialny jest artysta plastyk Piotr Stefankiewicz.

Poczta Polska ma już na koncie emisje znaczków z podobiznami postaci z seriali i programów animowanych. Dotychczas wyemitowała takie tematy, jak: „pora na Telesfora”, „Jacek i Agatka”, „Reksio”, „Bolek i Lolek”. Najnowszy znaczek „Polski film animowany” będzie ich cennym uzupełnieniem.

Znaczek Pocztowy z Zajączkiem Parauszkiem można kupić na stronie Poczty Polskiej.