Pięć Smaków z animacją

piec_smakow_logoW dniach 24-30 października odbędzie się 6. Festiwal Filmowy Pięć Smaków. Osią programową festiwalu jest kino Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Na festiwalu oprócz pokazów filmowych, odbędą się też  spotkania i debaty z historykami, socjologami, kulturoznawcami. 

Od 2011 roku w ramach Pięciu Smaków odbywają się polsko-wietnamskie warsztaty filmu animowanego. Ich ideą jest spotkanie małych warszawiaków – tych z polskimi korzeniami, jak i społeczności wietnamskiej. W trakcie wspólnej pracy nad filmem animowanym, dzieci nawzajem poznają swoje kultury. Stworzone podczas warsztatów filmy prezentowane są podczas seansów festiwalowych w Kinie Muranów, a animacje wydawane na płytach DVD.

Trzydniowe warsztaty odbywają się między 19 a 21 października:
19 października, piątek, godz. 16-19,
20 października, sobota, godz. 12-15,
21 października, niedziela, godz. 12-15.

Zajęcia prowadzi Natalia Nguyen – reżyserka filmów animowanych, artystka plastyczka, absolwentka ASP.

Organizator:
TuPraga Dom Kultury
ul. Dąbrowszczaków 2
Informacje, zapisy: www.wielokulturowefilmowe.pl

Drugą z atrakcji 6. edycji Festiwalu jest pokaz koreańskiego filmu animowanego „Król świń” w reżyserii Yeon Sang-ho. Film nagrodzony został m.in. na Pusan IFF 2011 – DGK Award, Movie Collage Award, Netpac Award; nagroda główna na Fantasia IFF 2012. Brał też udział w konkursie podczas tegorocznego festiwalu w Annecy.

Projekcie:
Kino Muranów (Warszawa, gen. Andersa 5)
środa, 24.10.2012, godz. 18.00
piątek, 26.10.2012, godz. 19.00

Helion Nowe Horyzonty (Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego 19A/21)
poniedziałek, 29.10.2012, godz. 18.00

[ze strony organizatora]
Bohaterowie „Króla świń”, przyjaciele ze szkolnej ławy – biznesmen Kyung-min i niespełniony pisarz Jong-suk, spotykają się po 15 latach. Nad kieliszkiem wódki ryżowej wspominają dawne czasy, które położyły się cieniem na ich dorosłym życiu. Ośmieszani i gnębieni przez szajkę uczniów z bogatych rodzin, bezradni wobec szkolnej fali, znaleźli wtedy obrońcę w osobie fascynującego dziwaka Chula. W opuszczonym domu na przedmieściach Chul wyłożył im swoje życiowe credo – żeby zwyciężać zło, trzeba je w sobie zaszczepić, trzeba stać się złym do szpiku kości. Chul zostaje „królem świń”, nieustraszonym przywódcą mentalnej rebelii, który zechce złożyć samego siebie na ofiarnym ołtarzu. Nowi przyjaciele będą jego pomocnikami.

Dodaj komentarz »

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *