Pierwsi jurorzy konkursu animacji Ars Independent 2015

Ars IndependentPaweł Dębski i Robbe Vervaeke laureaci nagrody Czarny Koń Animacji zasiądą w jury konkursu animacji, zdradzają organizatorzy festiwalu Ars Independent.

– Ars Independent to festiwal debiutujących autorów, skierowany przede wszystkim do młodych. Wierzymy, że nowe pokolenie animatorów, ze świeżym spojrzeniem, wniesie w konkurs poszukiwanego przez nas ducha Czarnego Konia – komentuje Bartek Sołtysik, koordynator promocji.

Paweł Dębski – reżyser, scenarzysta, operator i montażysta, autor m.in. krótkometrażowej animacji „Drwal”. Nagradzany na festiwalach filmowych od Los Angeles po Hiroszimę. Współpracował z legendą polskiej animacji, Piotrem Dumałą, przy jego najnowszym filmie „Hipopotamy”.

Robbe Vervaeke – belgijski filmowiec i artysta wizualny, eksperymentujący na pograniczach animacji i malarstwa olejnego. Debiutancki „Norman” uhonorowany został m.in. podczas największego na świecie festiwalu animacji w Annecy. Na codzień prowadzi szkicownik, w którym rysuje napotkane przypadkowo osoby.

Ars Independent Festival 2015 odbędzie się w dniach 22-27 września.