Pierwsze kadry z filmu animowanego „Beyond Beyond”

beyondBeyond_poster„Beyond Beyond” to nadchodzący film animowany w reżyserii Esben Toft Jacobsen ogłoszony w ramach selekcji na Cartoon Movie, corocznym forum produkcji europejskiej animacji. Do tej pory niewiele było wiadomo o tym filmie. Znany był jednie tytuł i dwa concept arty.

62. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów w Berlinie przyniosła nowe wieści o „Beyond Beyond”. Podczas festiwalu zaprezentowane zostały pierwsze trzy kadry z filmu i szczegóły scenariusza.

„Beyond Beyond” to opowieść o próbie osiągnięcia czegoś niemożliwego. To opowieść o małych chłopcu, niewystarczająco dorosłym by wiedzieć czym jest życie, uczącym się o nim z dnia na dzień, podejmującym walkę z najbardziej potężną siłą.

Fabuła:
Johan i jego ojciec mieszkają na morzu odkąd zaginęła matka chłopca, gdy ten miał 3 lata. Johan jest dobrym nurkiem i lubi pomagać rodzicielowi przy naprawie statku. Pewnego dnia, gdy ojciec jedzie po zapasy zostawiając chłopca samego na łodzi, Johan odbiera przez radio wezwanie o pomoc, ze wskazówkami, które mówią gdzie może znaleźć zaginioną matkę.

„Beyond Beyond” rozgrywa się w dwóch różnych światach: w świecie żywych i świecie zmarłych – Królestwie Pierzastego. Świat żywych wygląda jak nasz z tą różnicą, że jest zaludniony przez króliki zamiast ludzi. Króliki zachowują się jak ludzie, żyją w domach, pływają statkami i posiadają ludzkie uczucia. Natomiast Królestwo Pierzastego to bezkresne miejsce z nieskończoną liczbą królików. W miarę rozwoju akcji w „Beyond Beyond”, Królestwo Pierzastego zmienia się z bardzo smutnego w niesamowite, warte spędzenia tam wieczności, miejsce. I to na tej przemianie skupia się fabuła „Beyond Beyond”.

BeyondBeyond_concep_art1BeyondBeyond_concep_art2beyondBeyond_kadry1beyondBeyond_kadry2beyondBeyond_kadry3