Planetoida która minęła Ziemię

the-good-dinosaurMedia kilkukrotnie wspominały już o nowej produkcji Pixara „The Good Dinosaur” jednak bez podawania jakichkolwiek sczegółów. Wreszcie wiadomo o czym bedzie traktować fabuła. 

Szef Działu Kreatywnego Disney/Pixar John Lasseter zdradził w wywiadzie dla portalu Bleeding Cool kilka szczegółów dotyczących filmu. Okazuje się, że planetoida która uderzyła w Ziemię i doprowadziła do wymierania kredowego, w „The Good Dinosaur” omija naszą planetę. Organizmy ją zamieszkujące ewoluują i żyją aż do czasów nam współczesnych. Fabuła koncentruje się na gadach roślinożernych, ale mają się pojawić też te złe – mięsożerne. Tytułowy  dinozaur jest młodziakiem, który ma problem by dostosować się do warunków w jakich żyje. Spotyka na swojej drodze innego społecznego wyrzutka. Tworzy się między nimi specyficzna nić porozumienia, która pomoże im przetrwać.

Na wstępnym projekcie modeli postaci, który załączam też w tym wpisie, widzimy chłopca i dinozaura. Z dużym prawdopodobieństwem więc to on będzie wyrzutkiem spotkanym przez gada. Lasseter w wywiadzie pozostawił te domysły bez komentarza. 

modele z The Good Dinosaur 

„The Good Dinosaur” ma być zupełnie nowym spojrzeniem na dinozaury, odmiennym od znanych z filmów naukowych i szkolnych podręczników. Autorem scenariusza jest Bob  Peterson („Odlot”), który wraz z Peterem Sohnem będzie również współreżyserował produkcję. Premiera w maju 2014.