Plotki dotyczące zwolnienia Boba Petersona potwierdzone

the good dinosaurEd Catmull szef Walt Disney Animation Studio i Pixar Animation Studio potwierdził ostatnie doniesienia dotyczące zwolnienia Boba Petersona ze stanowiska reżysera nowego filmu animowanego „The Good Dinosaur”.

Na łamach Los Angeles Times Catmull powiedział: „Wszyscy reżyserzy bardzo angażują się w swoje filmy. Czasami potrzebujesz innej perspektywy by uchwycić pomysł. Czasami reżyserzy…są tak głęboko zakorzenieni w swoich pomysłach, że potrzeba kogoś innego by to skończył. Chciałbym pójść dalej i przyznać, że wiele z filmów aktorskich byłoby lepszych przechodząc ten sam proces. Jesteśmy tutaj na tyle długo aby wiedzieć, że to się nie zdarzy”.  I dodał: „Naszym celem nie jest próba doprowadzenia do tego procesu; naszym celem jest stworzenie wspaniałego filmu.”

To już kolejny film animowany studia, w którym reżyserzy zostali zastąpieni w połowie produkcji. To samo stało się przy „Ratatuj” – Jan Pinkava został zastąpiony przez Brada Birda; w „Autach 2” Lasseter zastąpił Brada Lewisa, a w „Meridzie Walecznej”obowiązki Brendy Chapman przejął Andrews.

Jim Morris, dyrektor generalny i wiceprezes ds. produkcji w wywiadzie dla Timesa dodał: „Bob nadal pracuje w studiu i mamy nadzieję, że będzie tu do końca swojego życia”.